Çabuk kırılan tırnaklar için bitkisel bakım önerileri çuha çiçeği yağı sürün!

Tırnakların ihtiyacı olan vitamini karşılayamamak bir süre sonra çok çabuk kırılmalarına neden olmaktadır. 4 bitkisel yöntemle tırnaklarınızı besleyin!

Çabuk kırılan tırnaklar için bitkisel bakım önerileri çuha çiçeği  yağı sürün!

Tırnalarınızın nefes almasına izin vermeden arka arkaya sürülen ojeler, aylık veya haftalık yapılması gereken tırna bakımlarını aksatmak veya tırnakların ihtiyacı olan demir, çinko oranını sağlayamamaya bağlı olarak tırnaklarınızın çok çabuk kırılmasına neden olabilir. Bu nedenlere bağlı olarak tırnak kırılmaların önüne geçmek için 4 bitkisel bakımı sizler için bir araya getirdik. Sık kırılan tırnaklar için evde bitkisel tedaviyi kendiniz yaparak tırnaklarınıza güç kazandırabilirsiniz!

ÇUHA ÇİÇEĞİ YAĞI İLE GÜÇLÜ VE PARLAK TIRNAKLAR

Tırnaklar için gerekli olan yağ asitlerini içerisinde bulunduran çuha çiçeği yağını gün içerisinde 3 kere tırnaklarınıza uygulayarak çabuk kıralan tırnalarınızı güçlendirebilir aynı zamanda parlaklık kazandırabilirsiniz.

HER DERDE DEVA ZEYTİNYAĞI!

Hasarlı tırnakları onarmada ve cildi nemlendirmede mükemmel bir etkisi olan zeytinyağını tırnaklarınıza düzenli olarak uygulayarak tırnak kırılmalarınızı azaltabilirsiniz. Bu uygulamaya yatmadan önce bir kasenin içerisine tırnaklarınızı yaklaşık olarak 5 dakika kadar bekleterek haftada bir kaç gün bu uygulamayı yapabilirsiniz.

AVOKADO YAĞI İLE GÜÇLÜ TIRNAKLAR!

Avokado yağı da zeytinyağı gibi cildi nemlendirmede oldukça etkili bir yağdır. Cilt bakım ürünlerinin arasında oldukça etkili olan avokado yağını bir kasenin içerinde iyice ezdikten sonra üzerine bir kaç damla zeytinyağı damlatıp gece yatmadan önce tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın bir kaç gün sonra aradaki değişimi gözlerinizle görebilirsiniz!

LİMON SUYU İLE PARLAK TIRNAKLAR!

Limon suyu ile bitkisel herhangi bir yağ kullanabilmekle beraber biz şimdilik sizin için zeytinyağını kullanıyoruz. Bir çay kaşığı veya tatlı kaşığı zeytinyağının içerisine limon suyu damlatarak iyice karıştırın daha sonra elde ettiğiniz karışımı tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Bu uygulama ile hem sararmış tırnaklarınızı parlatabilir hem de çabuk kırılmaların önüne geçebilirsiniz.

 

 

Yorumlar