Cilt bakımı sonrası kızarıklık nasıl geçer gün ışığına çıkmayın!

Cilt tipinize göre yaptığınız veya yaptırdığınız cilt bakımı sonrası oluşan kızarıklıklardan hemen kurtulmak için evde yapabileceğiniz yöntemleri sıraladık!

Cilt bakımı sonrası kızarıklık nasıl geçer gün ışığına çıkmayın!

Cilt tipinizin ihtiyacına göre evde yaptığınız veya yaptırdığınız cilt bakımı sonrası cilde yapılan uygulamaların cilt tipine değişkenlik göstermekle birlikte kızarıklık gibi geçici durumlar meydana gelebiliyor. Her ne kadar bu sürecin geçici olduğnunu farkında olsak da kızarıklıklardan bir an önce kurtulmak ve cildin normal dengesine kazanması için yöntem arayışına giriyoruz. Bir çok kişinin şikayetçi olduğu bu durum için 'Cilt bakımı sonrası kızarıklık nasıl geçer?' sorusunun yanıtını elmaelma.com okurları için araştırdık. İşte evde kendi yöntemlerinizle yapabileceğiniz o ufak işlemler...

GÜNEŞ IŞIĞINDAN UZAK DURUN!

Cildinizdeki bakım sonrası ortaya çıkan kızarıklıkların kısa sürede geçmesini istiyorsanız gün ışığından kesinlikle uzak durmalısınız. Bazı cilt tiplerinin gneş ışığına karşı hassasiyeti vardır ve güneş ışığına bakım sonrası çıkar çıkmaz kızarmaların iyileşmesini geciktirmekle birlikte bu süreci uzatabilmektedir. İşte bu noktada bakım sonrası bir süre gençe çıkmamaya özen gösterin!

ŞİŞLİĞİ İNDİRMEK İÇİN SOĞUK KOMPRES

Cildinizdeki şişliği veya kızarıklığı dindirmek için soğuk kompres yapabilirsiniz. Bir bardağa veya poşetin içerisine papatya veya nane poşet çayın içerisine soğuk su koyarak yüzünüzde bekletebilirsiniz. 

YULAF EZMESİ SÜRÜN!

Herhangi bir cilt kızarıklığına veta tahriş sorunlarında oldukça etkili olan yöntemlerden biri de yulaf ezmesidir. İçerisinde yulaf ezmesi bulunan herhangi bir ürün kullanarak cildinizdeki kızarıklıkları dindirmek için oldukça etkilidir.

NEMLENDİRİCİ KULLANIN!

Bakım sonrası cildinize mutlaka cilt tipinize uygun sakinleştirici nemlendirici uygulayın Bakım sonrası cildinizde oluşabilecek herhangi bir iltihaplanma ya da soruna karşılık cildinizi korur ve kızarıklığı kısa sürede geçirmeye yardımcı olmaktadır.

Yorumlar