Hint yağının faydaları kirpikleri uzatıyor!

Hint yağının faydaları nelerdir? Harika bir nemlendirici özelliğine sahip olan bu yağın birbirinden faydalı yaralarına gelin beraber bakalım.

Hint yağının faydaları kirpikleri uzatıyor!

Hint yağı insan sağlığına çok fayda sağlayan bir yağdır. Hint yağının faydaları arasında en çok bilineni kabızlığa iyi gelmesidir. Fakat hint yağının faydaları sadece bu sorunu ortadan kaldırmasıyla bitmiyor. Neredeyse her derde deva olan bu yağın hem sağlık alanın da hem de güzellik alanında birçok faydası bulunuyor. Kirpikleri uzatmasından tutun da tırnaklardaki mantarı yok etmesine kadar pek çok konuda fayda sağlayan bu yağın bilinmeyen yararlarını sizler için hazırladık.  Mısır, Çin, Pers, Roma, Yunan, Afrika, Avrupa ve Amerika gibi birçok kültürde kullanılan bu yağın inanılmaz faydalarına gelin beraber bakalım. İşte tüm merak edilenler! 

KİRPİKLERİ UZATIR 

Hint yağı birçok kozmetik ürünlerin içerisinde bulunan bir yağdır. Özellikle seyrek kirpiklere sahip olanlar için mucize olan bu yağ sayesinde kirpikleriniz daha dolgun ve uzun görünebilir. Sadece kirpikler için değil kaşlarınız için de hint yağını tercih edebilirsiniz. Kaşlarında gürleşmesini sağlayan bu yağı gece yatarken uygulamanız yeterli olacaktır. Sürdükten sonra gece boyunca bu yağ ile uyuyun. 

BAĞIRSAK İLTİHABINI RAHATLATIR 

Hint yağı sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Bağırsaklardaki iltihaba oldukça faydalı olan bu yağ iltihabın hafiflemesine yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey karın bölgesine kompres uygulamak olakcaktır. İşe yaraması için iki saate yakın bu şekilde bekleyin. 

 NASIR TEDAVİSİNDE KULLANILIYOR 

Hint yağı ayak ve el bakımında da kullanılıyor. Özellikle nasır tedavisinde kullanılan bu yağ ölü derinin atılmasına da yardımcı olmaktadır. Bir bezi Hint yağı ile ıslatın ve sorunlu bölgeye uygulayın.Gazlı bez ile sarın ve bir çorap giyerek sabitleyin.
Bir gece bekletin. Ayaklarınızda bulunan nasırların yumuşadığını ve zaman içerisinde de geçtiğini fark edeceksiniz. 

CİLT BAKIMINDA KULLANABiLİRSİNİZ 

Hint yağı oldukça etkili bir nemlendircidir. Birçok kozmetik ürünün içerisinde bulunan bu yağ kremlerde de bulunmaktadır. Cildin yumuşamasını sağlayan bu krem aynı zamanda cildi zararlı etkenlere karşı da korumaktadır. Cildinizin daha parlak görünmesini sağlayacak bu yağdan birkaç damla yüzünüze sürerek yüzünüzü nemlendirebilirisiniz. 

 

Yorumlar