Cilt beyazlatıcı maske tarifleri basit ama etkili!

Cilt beyazlatmak için maske tarifleri nelerdir? Cildinizi beyazlatmak istiyorsanız bu maske tariflerine mutlaka göz atmalısınız. İşte hazırlanışı!

Cilt beyazlatıcı maske tarifleri basit ama etkili!

Cildimizde  zaman içerisinde hava koşulları, güneş ışınları ya da yaşlılığa bağlı olarak kararmalar yaşanmaktadır. Yüzümüzde görülen cilt tonu eşitsizlikleri de hoş olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasına neden oluyor.  Cildinizi evde beyazatmaya ne dersiniz? Oldukça basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz maske tarifleri ile cildinizi beyazlatabileceksiniz. Peki cilt beyazlatıcı maske tarifleri nelerdir? diyorsanız içeriğimize bir göz atabilirsiniz. İşte cilt beyazlatan 3 maske tarifi! 

LİMON VE BAL MASKESİ

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı bal,1 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı:
 
Bal ve limonu karıştırıp yüzünüze sürün. Maske yüzünüzde kuruyana kadar yaklaşık 20 dakika bekleyin. Daha sonra masaj yaparak durulayın. 

TAM BUĞDAY MASKESİ

Malzemeler:

2 tatlı kaşığı tam buğday unu,Bir tutam toz zerdeçal,1 tatlı kaşığı yoğurt,Birkaç damla limon

Hazırlanışı:
 
Tüm malzemeleri cam bir kasede karıştırın. Temiz cildinize uygulayın ve 25 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

 KİŞNİŞ VE DOMATES MASKESİ

Malzemeler:

2 tatlı kaşığı domates suyu, 2 tatlı kaşığı kişniş yaprağı suyu, Birkaç damla limon

Hazırlanışı:

Domates suyu ve kişniş yaprağı suyunu karıştırın, birkaç damla limon ekleyip maskeyi uygulayın, ardından normal suyla durulayın. Hepsi bu kadar! 

Yorumlar