Kabızlığı gideren doğal yöntemler kısa sürede kurtulacaksınız!

Kabızlık nedir? Kabızlık neden olur? Kabızlığı gideren doğal yöntemler nelerdir? Kabızlıktan kurtulmanın doğal yollarını sizler için araştırdık.

Kabızlığı gideren doğal yöntemler kısa sürede kurtulacaksınız!

Bağırsakların yavaşlamasıyla ortaya çıkan kabızlık problemi kişinin yaşam kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Dışkının dışarı çıkma esnasında zorlanma ve ağrı çekme gibi durumu şeklinde kendini gösteren bu rahatsızlık oldukça can sıkıcı bir durumdur. Kabızlık neden olur? Kabızlığı gideren doğal yöntemler nelerdir? Dikkate alınmadığında ciddi sağlık sorunlarına yol açan bu rahatsızlık hakkında tüm merak edilenleri sizler için hazırladık. 

KABIZLIK NEDEN OLUR? 

Kabızlığın pek çok nedeni bulunmaktadır. Bunlar; çok fazla inek sütü ve inek sütünden yapılan ürünler tüketmek, dışkılama kısmındaki kaslarda yaşanan rahatsızlıklar, gelen tuvaleti sürekli erteleme gibi durumlar kabızlığa yol açar.

KABIZLIK NASIL GEÇER?

Kabızlık problmemini geçirmek istiyorsanız, gün içerisinde içtiğiniz su tüketimini arttırmalısınız. Bunun yanı sıra lif oranı yüksek besinler tüketilmelidir. Kafein içeren içecekleri azaltmalı, gelen tuvletinizi ertelemeden yapmalısınız. 

İŞTE KABIZLIĞA İYİ GELEN DOĞAL YÖNTEMLER

PORTAKAL KÜRÜ

Kabızlığa iyi gelen doğal yöntemlerden bir tanesi portakal kürüdür. Yapmanız gereken şey, 15 adet portakal yaprağını kaynatıp ardından süzdükten sonra buzdolabına koymak. Ve her sabah bir bardak tüketmek hepsi bu kadar! Kabızlık problemini giderdiğini göreceksiniz. 

PIRASA VE ZEYTİNYAĞI KÜRÜ

3 adet pırasayı kesiniz 4 su bardağı su ile kaynatınız. Ardından yarım çay bardağı zeytinyağı koyup 5 dakika daha pişirip tüketebilirsiniz. 

 

Yorumlar