Cilt sıkılaştırıcı yumurta kabuğu maskesi tarifi ışıl ışıl bir cilt için...

Cilt sıkılaştırıcı yumurta kabuğu maskesi nasıl yapılır? Ne işe yarar? Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan bu maske ile cildiz ışıl ışıl görünecek!

Cilt sıkılaştırıcı yumurta kabuğu maskesi tarifi ışıl ışıl bir cilt için...

Cildi sıkılaştıran harika bir tarife karşınızdayız. Yumurta kabuğu maskesini hiç duymuş muydunuz? Cilt yaşlanmasını engellemesinden tutun da ölü hücreleri temizlemesine kadar pek çok konuda fayda sağlayan yumurta kabuğu maskesini haftada sadece 1 kere uygulamanız yeterli olacak. Düzenli uyguladığınız zaman kısa süre içerisinde değişimi fark edeceksiniz. Ciltte meydana gelen renk bozukluklarını ve lekeleri tedavi eden bu maskenin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız içeriğimize bir göz atabilirsiniz. Peki cildi sıkılaştıran yumurta kabuğu maskesi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte tüm merak edilenler elmaelma.com'da. 

CİLT SIKILAŞTIRICI YUMURTA MASKESİ

Malzemeler:

2 adet yumurtanın kabuğu, 1 yumurtanın akı

Yapılışı:

Kurumuş yumurta kabuklarını mutfak robotundan geçirin ya da bir havanda döverek toz hale getirin. Kabuklar toz hale geldikten sonra içine 1 yumurtanın akını ekleyip iyice karıştırın. Temiz cildinize sürün ve 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Cildinizi yıkadıktan hemen sonra bile sıkılaştığını hissedeceksiniz. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar