Cilt temizleme rutini nasıl olmalı cildinizi tanıyın!

Yeni yılda cilt temizleme rutinlerini yeniden gözden geçirmeye ne dersiniz? Yeni yılda ışıl ışıl bir cilt için temizleme rutinleri hakkında bilmeniz gerekenler!

Cilt temizleme rutini nasıl olmalı cildinizi tanıyın!

Yeni bir yıl, yeni umutlar, verilen sözler derken bir kaç gününe çoktan adım attık bile! Hayatınızda değiştireceğiniz bir çok kararla birlikte kimi ajandasına keşif turları yazıp çizerken kimileri de diyet listelerine yeni yiyecek ve meyveler ekliyor. Peki fiziksel olarak ruh halimizi bu denli yansıtan cilt bakım temizliğinizide yeniden gözden geçirmeye ne dersiniz? Foreo uzmanları elmaelma.com okurları için cilt temizliğinde yeni yılda ışıl ışıl bir cilt için cilt temizliğinde değiştirilmesi gereken rutinleri sıraladı...

CİLDİNİZİN NEYE İHTİYACI VAR?

Hala cilt tipi analizinizi yapmadıysanız 2019’da bakım konusundaki önceliğiniz cilt tipinizin farkına varmak olmalıdır. Doğru cilt bakımında en önemli kriter sahip olunan cilt tipinin belirlenmesi. Siz cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilirseniz uygulayacağınız bakım rutini öncesi işiniz çok kolaylaşmış olur.

SABAH VE AKŞAM OLMAK ÜZERE AYNAYA BAKMAYI UNUTMAYIN!

Her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra ve yatmadan önce mutlaka aynaya bakın. Böylelikle cildinizin neye ihtiyacı olduğunu daha iyi fark edersiniz. 2019’da makyajla uyumamak cildiniz için alacağınız en önemli kararlardan biri olabilir. En kaliteli makyaj ürünleri bile gözeneklerinizi tıkayarak cildinizin nefes almasını önler ve cilt gençliğini zamanla kaybeder. Uyanınca da cildinizi ve kendinizi yenilemek için mutlaka cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin.

2019 yılında cilt bakımı rutininiz için Luna mini2, günlük cilt temizliği yapmanın yanı sıra cildinize doğal güzelliğini geri veriyor. Ufak boyutu ile seyahatlerde de kullanabileceğiniz sabah ve akşam sadece 2 dakika cilde uygulayarak temiz ve canlı bir cilde ulaşabilirsiniz.

2019'DA CİLT BAKIMINDA NELER OLMALI?

 Cilt tipinizi belirledikten ve günlük cilt temizliğinizi gerçekleştirdikten sonra sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanız için yapmanız ve yapmamanız gerekenleri uzmanlar şu şekilde sıralıyor;

-Cildinizi susuz bırakmayın,
-Cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürmeden dışarı çıkmamaya özen gösterin,
-Minik dokunuşlarla cildinize masaj yapın,
-Güneşe çıkarken mutlaka güneş koruyucu bir krem kullanın,
-Cildin ihtiyacı olan kolejini besinlerden sağlayabileceğinizi unutmayın,
-Uykusuzluk cildinizi yoracaktır. Bir uyku düzeni takvimi oluşturun.

Yorumlar