Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler ateşiniz çıktıysa...

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Lazer epilasyon yaptırmadan önce tüm bilinmesi gerekenleri sizler için derledik!

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler ateşiniz çıktıysa...

Kadınlar tarafından son zamanlarda gittikçe popülerlik kazanan vücuttaki istenmeyen tüyleri kökünden kurutan lazer epilasoyonun dikkatli yapılmadığında çeşitli sağlık sorunlarına yol açtığını biliyor musunuz? Vücudunuzun hastalık kapmaması için dikkat edilmesi gereken önemli noktaları sizler için hazırladık. Peki lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Lazer epilasyonun tehlikeleri neler? bu soruların yanıtını merak ediyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz. İşte lazer epilasyon hakkında tüm merak edilenler! 

VÜCUTTAKİ İSTENMEYEN TÜYLERİ YOK EDİYOR 

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışınları ile yok edilmesi işlemidir. Tüyleri yok etmek için kalıcı bir yol sağlayan lazer epilasyon, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır.

BAZI SAĞLIK PROBLEMLERİNE YOL AÇABİLİYOR 

Lazer epilasyon çevre dokulara zarar vermeden uygulanan bir işlemdir. Genel olarak kıl köküne yoğunlaşılmaktadır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Kadınlar için büyük kolaylık sağlayan lazer epilasyon ne yazık ki bazı sağlık problemlerine de yol açabiliyor. 

VÜCUTTA YANIKLAR MEYDANA GELEBİLİYOR

Özellikle işi bilmeyen bir kişiye yaptırılan lazer epilasyon yüzünden vücutta yanıklar meydana gelebiliyor. 

TEMİZLİĞİNE DİKKAT EDİN

Lazer epilasyon yaptıracak olan kadınların ilk olarak dikkat etmesi gerekn şey uygulamayı yaptırdığı yerin temiz olup olmamasıdır. Çünkü tam olarak temiz olmayan bir yerde yaptırılan lazer epilasyon başkalarnda bulunan bakterilerin size geçmesine neden olabilir. Bu da ciltte mantar, sivilce oluşumuna neden olmaktadır. 

ENFEKSİYON BULGUSUNA RASTLARSANIZ İŞLEM YAPAN KİŞİYİ ARAYIN 

 Epilasyon yaptırdıktan sonra eğer ateş ya da iltihap gibi bir enfeksiyon bulgusuna rastlarsanız mutlaka işlem yapan kişiyi arayın. 

CİLDİYEYE GÖRÜNMEYİ İHMAL ETMEYİN 

Yüze yaptırılacak olan epilasyon herzaman daha önemlidir. Bu nedenle yüzünüze epilasyon yaptırmadan önce mutlaka bir cildiyeye görünmelisiniz. Sonrasında ise bir süre kapatıcı, fondöten kullanmamalısınız.

DOĞRU CİHAZIN TERCİH EDİLDİĞİNDEN EMİN OLUN 

 Güvenli ve etkin şekilde olması için kıl ve cilt tipine göre değerlerin doğru belirlenmesi; cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kalınlığına bakılarak, doğru cihaz ve enerji tespit edilmesi gerekiyor.

Yorumlar