Doğum sonrası göbek sarkması nasıl geçer bol sıvı tüketin!

Doğum sonrası göbek sarkması nasıl geçer? Kadınlar için tam bir kabusa dönüşen hamilelik sonrası göbek sarkmasını engelleyecek önlemleri sizler için hazırladık!

Doğum sonrası göbek sarkması nasıl geçer bol sıvı tüketin!

Hamilelik döneminde anne adayları birçok sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntılar hamilelik döneminde farklı olup, hamilelik sonrası dönemde de ne yazık ki devam ediyor. Özellikle hamilelik sonrası fiziksel görünümde yaşanan değişiklikler annelerin psikolojisini olumsuz yönde etkiliyor. Hamilelik sonrasında göbek sarkması problemi de bu sorunlardan biri oluyor. Endişelenmenize gerek yok! Hamilelik sonrası göbek yağlarını basit yöntemlerle giderebilirsiniz. Peki doğum sonrası göbek sarkması nasıl geçer? İşte doğum sonrasında göbek sarkmalarını engellemek için yapılması gerekenler! 

KARIN SARKMASINA ÇÖZÜMLER

Doğum sonrasında eski formuna kavuşmak isteyen kadınlar, fazla kilolarını eritmek yerine sarkmayan sıkı bir vücut isterler. Bunun için yapılabilecekler ise şöyle:

KİLONUZU KONTROL EDİN 

Eğer bilerek ve isteyerek hamile kalanlardansanız öncelikli olarak yapmanız gerekn şey kilonuzun kontrolünü sağlamak olmalıdır. Hamile kalmadan önce vücudunuzu ideal kiloya hazırlamanızda fayda olacaktır. İdeal bir kilo için de vücut kitle endeksinin belirlenmesi gerekir. Hamilelik dönemi için önerilen genel kilo sayısı ise 11,5-16 kg. arasıdır.

SIVI VE BESLENME TÜKETİMİNE DİKKAT EDİN 

Asla yapamamanız gereken şeylerden biri de iki kişilik bir beslenme programı uygulamanızdır. Uygulamanız gereken beslenme şekli tek kişilik olmalıdır. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri tek kişilik beslenmeden de sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bol bol sıvı tüketmeye gayret edin. Bol sıvı tüketimi ciltteki çatlakları ve sarkmaları önleyecektir. 

SPORU HAYATINIZDAN ÇIKARMAYIN!

Hamilelikte uygulanacak olan düzenli egzersiz hareketleri doğum sonrasında vücudu daha kolay toparlayacaktır.

 

Yorumlar