Doğal cilt bakımı nasıl yapılır?

Sadece tropikal kremleri ve losyonları cildinize uygulamak cilt bakımı değildir. Bilmeniz gereken cilt bakımının daha detaylı olmasıdır.

Doğal cilt bakımı nasıl yapılır?

Doğal cilt bakımı kolay yoldan cildinizin daha iyi hissetmesini ve görünmesini sağlar. Bakımın etkisini görebilmeniz için cilt bakımında diyet ve egzersiz programları mutlaka yer almaktadır. Bu cilt bakımının ve sağlıklı bir yaşamın ilk kuralıdır.

Cilt bakımı için önce yüz temizliği

Doğal cilt bakımındaki bir sonraki adım cilt temizliğidir. Yağlı ciltler için kuru ciltler ile karşılaştırıldığında bu işlem günde birkaç kez daha fazla tekrar edilebilir. Yüz temizleyicilerini doğru hareketler ile yüzünüze uygulayın. Bu prosedür temizleyici yüzde belirli bir süre bırakılarak birkaç kez tekrar edilmelidir. Süt, bal ve yulaf ezmesi karışımından oluşan bir cilt temizleyicisi tüm cilt tipleri için cilde masaj yaparak uygulanabilir.

Kuru cilt tipine sahip olanlar mutlaka nemlendirici kullanmalı

Doğal cilt bakımınız cilt tazeleyici veya bir tonik de kullanılmalıdır. Eğer kuru bir cildiniz varsa, alkol içermeyen tazeleyicileri kullanın. Bu adımdan sonra ciltteki ölü derinin temizlenmesi gerekir. Bunun için bazı eksfoliasyon maskeleri kullanılabilir. Kuru cildi bulunan kişiler mutlaka nemlendirici kullanmalıdır. Nemlendiriciler temizleyicilerin ve duşun kaybettirdiği doğal yağı ciltte tutar. Yağlı cilde sahip kişiler için yağsız nemlendiriciler de mevcuttur.

Güneş kremini ihmal etmeyin

Gündüzleri dışarıya çıkarken güneş kremi uygulamayı unutmayın. Dışarıya çıkmadan önce cildinize en az 15 faktörlü güneş kremlerini uygulayın. Bu sayede güneşten gelen zararlı ultra viyole ışınlara karşı koruma sağlarsınız.

Yorumlar