Doğru kapatıcı nasıl seçilir cildiniz kuruysa kremsi yapılara yönelin!

Yüz renginize ve cilt tipinize göre doğru olan kapatıcıyı bir türlü seçemiyorsanız sizin için bir araya getirdiğimiz soruları cevaplayarak bulabilirsiniz!

Doğru kapatıcı nasıl seçilir cildiniz kuruysa kremsi yapılara yönelin!

Doğru makyajın en önemli adımlarından biri de ten rengine ve cilt tipine göz önünde bulundurarak ürün seçmektedir. Özellikle makyaj hatalarında sıklıkla yapılan hatalardan biri de kapatıcı seçmektir. Kapatıcı dediğimiz ciltte kusurlu olan bölgeyi, kızarıklığı veya lekeleri kapatmaya yardımcı olmaktadır. Peki doğru kapatıcı nasıl seçilmeli? Doğru kapatıcı seçerken göz önünde bulundurulması gerekenler nelerdir? Göz altı veya hassas bölgeleri kapatmak için yüzün çeşitli bölgelerinde kullanılan doğru kapatıcı seçmek için kaliteli kapatıcıları kullanmaya özen gösterin. Elmaelma.com okurları için doğru kapatıcı seçerken cevaplamanız gerek soruları bir araya getirdik! Eğerki bu soruları bizim gibi yanıtlıyorsanız doğru yolsanız demektir!

DOĞRU KAPATICI NASIL SEÇİLİR?

Kapatıcı seçerken dikkat edilmesi gereken iki nokta bulunuyor. İstediğiniz kategorisde kapatıcı seçebilmek için ilk olarak cilt tipinizi belirlemek olacaktır. Eğerki cildiniz çok kuruysa krem yapıda olan kapatıcılara yönelin. Ancak yağlı bir cilt tipine sahipseniz mat bitişli kapatıcı seçmeniz gerekmektedir. 

LİKİT KAPATICILARI HANGİ CİLT TİPİ KULLANMALI?

Eğer ki karma, yağlı ve hassas bir cilt tipine sahipseniz likit kapatıcı kullanabilirsiniz. Göz altı kapatıcıları arasında ince çizgileri doldurmada oldukça iyi olan kapatıcı türlerinden biri de likit kapatıcılardır. Özellikle mat bitişli olan likit kapatıcılar diğerlerine göre kalıcılığı daha uzun sürmektedir. 

STİCK YAPIDA KAPATICILARI HANGİ CİLT TİPİ KULLANMALI?

Cildinde çok fazla kusurları olmayan ve ufak tefek kusurları kapatmak isteyenlerin çoğunlukla tercih edebileceği stick kapatıcılar idealdir. Sorunlu ciltleri için yeteri kadar tatmin etmeyebilir. Daha çok kuru cilt tiplilerin tercih edebileceği ve gözenekleri tıkayabileceği için yağlı cilt tiplerinin uzak durması gereken kapatıcılardır. 

KAPATICI RENGİ CİLT RENGİNE GÖRE NASIL SEÇİLİR?

Doğru kapatıcı seçmenin bir diğer önemli adımı da ten rengidir. Doğru kapatıcı seçerken ten renginizi de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İlk olarak cilt tipinizin alt tonu ve daha sonra cilt renginize göre bir ton açık renkte olacak şekilde bir kapatıcı seçmeniz gerekiyor. Cilt renginizden daha koyu bir kapatıcı kullanmak göz altlarınızın gri görünmesine neden olabilir.

Yorumlar