Ev yapımı gözenek temizleyici maske elma sirkesi sürerseniz...

Evde gözenek temizleyici maske nasıl yapılır? Evde hazırlayacağınız basit maske tarifleriyle cildinizdeki tıkalı gözeneklerinizi temizleyebileceksiniz!

Ev yapımı gözenek temizleyici maske elma sirkesi sürerseniz...

Hemen hemen makyaj yapan her kadının kabusudur gözenekler. Özellikle makyaj iyi temizlenmediği zaman ya da yanlış ürünler kullanıldığı zaman ortaya çıkan bu sorun, hepimizin de bildiği gibi cildin son derece kusurlu görünmesine neden oluyor. Burun üstü, alın ve çene bölgesinde daha çok görülen bu gözenekleri evde doğal maskelerle temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Siz de cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizlemek istiyorsanız haberimize bir göz atmaya ne dersiniz? Peki evde gözenek temizleyici maske nasıl yapılır? İşte gözenekleri temizleyen maske tarifleri! 

MAYDONOZ MASKESİ İLE CİLDİNİZ IŞILDASIN  

Maydanoz cilt ve vücut sağlığı için oldukça faydalı besinlerden biridir. Özellikle gözeneklerin temiz tutulmasına yardımcı olan bu besin ciltteki toksinlerin de atılmasına yardımcı olmaktadır. Ciltteki kirin temizlenmesiyle birlikte sivilcelerde kendiliğinden yok olmaktadır. Dolaylı olarak sivilceleri yok eden bir maskedir. Yapmanız gerekn tek şey 5 dal maydanozu yıkamak. Daha sonra sıcak suyun içerisine koymak ve su soğuyuncaya kadar beklemek. Soğuduktan sonra bezi maydanozlu suyun içerisine batırarak yüzünüze uygulayın. 10-15 gün uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

ELMA SİRKESİ GÖZENEKLERİ TEMİZLİYOR!

Doğal elma sirkesinin içerisinde oldukça yoğun miktarda asit bulunmaktadır. Bu asit yüzünüzdeki kirlerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Burada dikkat etmeniz gerek tek şey elma sirkesini yüzünüze doğrudan uygulamamak. Suyla incelltikten sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra cildinizdeki gözeneklerin temizlendiğini fakr edeceksiniz. 

YUMURTA AKI MASKESİ 

Yumurta akı maskesi oldukça popüler olan bir maskedir. Gözenekleri temizleyen bir diğer maske de yumurta akı maskesidir. Yapmanız gereken şey yumurta akını 1-2 çay kaşığı su ile köpürünceye kadar karıştırın. Ardından cildinize uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

Yorumlar