Evde yüz bakım maskeleri nasıl yapılır dekolte güzelliği için balı deneyin!

Evde yüz bakım maskeleri nasıl yapılır? Pahalı bakır ürünlerine servet harcamak istemeyenler için evde 5 güne mucize sonuç!

Evde yüz bakım maskeleri nasıl yapılır dekolte güzelliği için balı deneyin!
-A A+

Her biri ayrı bir servetten oluşan bakım ürünlerini kullanmak yerine kendi doğal bakım ürünlerinizi harcamaya ne dersiniz? Doğallığından emin olamadığınız ancak bir o kadarda yüksek fiyatlı olan bakım ürünlerini kullanmak yerine elmaelma.com okurları için hazırladığımız pürüssüz güzelliğe ulaşabileceğiniz bakım maskelerine göz atabilirsiniz. İşte 5 günde sizi güzelliğe ulaştıran o maskesler...

GÖZENEKLERE VEDA EDİN!

Malzemeler: 2 adet olgun çilek, 1 tatlı kaşığı polen tozu, 1 tatlı kaşığı soya unu yeterli olacaktır.

Nasıl hazırlanır? Çilekleri bir kasede ezin. Diğer malzemeleri de ekleyip karıştırın. Cildinize uygulayın, yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra yıkayın.

BAL İLE YÜZ MASKESİ

Malzemeler: 1 yemek kaşığı çiçek balı, 1 çay kaşığı avokado yağı, 1 adet E Vitamini kapsülü yeterli olacaktır.

Nasıl hazırlanır? Avokado yağı ile balı karıştırın, sonra E Vitamini kapsülünü ekleyin. Temiz cilde uygulayın, 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Bu maskeyi buhar sonrası uygulamaya özen gösterin.

CİLT GÜZELLİĞİ İÇİN BUHAR BANYOSU

Malzemeler: 1 veya 2 greyfurtun suyu, 3 damla limon yağı, 3 damla buğday yağı, 2 sap taze biberiye, 2 litre kaynar su yeterli olacaktır.

Nasıl hazırlanır? İçi geniş bir kabın içerisine kaynar suyu daha sonra malzemeleri kaba koyun. Daha sonra havlu ile başınızı kapatıp buhar banyosu yapın. bu uygulamayı hafta da 1 veya 2 kere yapın.

DEKOLTE BAKIMI

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı bal, 1 yemek kaşığı mısır nişantası, 1 adet yumurtanın akı yeterli olacaktır.

Nasıl hazırlanır? Tüm malzemeleri karıştırıp, cildinize aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak sürün.

KURU SAÇLAR İÇİN BAKIM

Malzemeler: 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 yemek kaşığı avokado, 2 yemek kaşığı ceviz yağı, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı sirke, 1 adet yumurtanın sarısı yeterli olacaktır.

Nasıl hazırlanır? Sirke hariç tüm malzemelerden homojen bir karışım elde edin. Yeni yıkanmış, nemi alınmış ve hafif kurumuş saça uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Bu maskeyi haftada 1-2 defa uygulayın.