Gözenek sıkılaştıran maske tarifleri ışıltılı bir görünüm için...

Gözenek sıkılaştıran maske tarifleri nasıl yapılır? Evde hazırlayabileceğiniz gözenek sıkılaştıran 3 farklı pratik maske tarifini sizler için hazırladık.

Gözenek sıkılaştıran maske tarifleri ışıltılı bir görünüm için...

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt görünümü kim istemez ki! Cilt, belli bir dönem sonra kötü hava koşulları, aşırı makyaj ve parfümden etkilenir ve bu etkenler gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Elmaelma.com olarak sizlere açılan  gözenekleri sıkılaştıran birbirinden etkili 3 maske tarifi hazırladık. Sizde gözeneklerinizin sıkılaşmasını ve zamanla siyah noktalara dönüşmesini engellemek istiyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. İşte gözenek sıkılaştıran en etkili 3 maske tarifi! 

KARBONAT MASKESİ

Malzemeler: 

3 yemek kaşığı su, 2 yemek kaşığı karbonat

Hazırlanışı: 

Karbonatı suyun içerisinde eritin ve yüzünüze sürün. Cildinize masaj yaparak 1 dakika boyunca bekletin. Daha sonra soğuk su ile durulayın.

YUMURTA AKI MASKESİ

Malzemeler: 

1 adet yumurtanın akı, 2 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı: 

İki malzemeyi hızlıca karıştırın. Ve yüzünüze sürün. 10 dakika beklettikten sonra soyarak cildinizden temizleyin. Son olarak ılık su ile durulayın.

ŞEKER MASKESİ

Malzemeler:

2 yemek kaşığı toz şeker
1 yemek kaşığı zeytinyağı
3 damla limon suyu

Hazırlanışı: 

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın ve 10 dakika boyunca cildinizde bekletin. Soğuk su ile cildinizi durulayabilirsiniz.

Yorumlar