Kimyonun cilde faydaları erken yaşlanmayı önlüyor!

Kimyonun cilde faydaları neler? Baharat olarak kullanılan kimyonun cilde olan faydalarına inanamayacaksınız! İşte kimyonun cilde bilinmeyen faydaları!

Kimyonun cilde faydaları erken yaşlanmayı önlüyor!

Kimyon Akdeniz Bölgesi'nin gelir kapısıdır. Özellikle yemeklere lezzet vermek amaçlı kullanılan bu baharatın aynı zamanda vücuda ve cilde birçok faydası bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre özellikle cilt bakımında kullanılması önerilen kimyon, yaşlılık izlerinden tutun da sivilcelere kadar bir çok soruna derman oluyor. Peki kimyonun cilde olan bilinmeyen faydaları neler? Elmaelma.com olarak mutfaklarımızın vazgeçilmezi olan kimyonun bilinmeyen faydalarını sizleri için hazırladık. İşte kimyonun cilde olan bilinmeyen faydaları!  

ALTERNATİF TIPTA KULLANILMAKTADIR

Kimyonun içerisinde yaklaşık olarak 100'e yakın kimyasal bulunmaktadır. Kimyon Roma ve eski Mısır da çeşitli hastalıkların tedavisinde tercih edilen bir baharat olmuştur. 

CİLTTEKİ TOKSİNLERİN ATILMASINA YARDIMCI OLMAKTADIR 

Kimyon, ciltteki toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Ciltteki serbet radikallerle savaşarak cildi bakterilerden arındırmaktadır. 

İÇERİSİNDE ANTİ AGİNG BULUNDURMAKTADIR 

Kimyonun içerisinde bol miktarda E vitamini bulunmaktadır. Kimyon düzenli olarak kullanıldığında ekren yaşlanmanın önüne geçmektedir. İçerisinde Anti Aging barındıran bir baharattır. 

ANTİMANTAR ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİKLERE SAHİPTİR 

Kusursuz bir cilt elde etmeye ve cildin sağlıklı ve problemsiz kalmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda antimantar ve antibateriyel özelliklere sahiptir. 

KIRIŞIKLIKLARA İYİ GELEN KİMYON MASKESİ

MALZEMELER

Yarım çay kaşığı hafif ısıtılmış kimyon, bir çay kaşığı süzme bal, limon dilimi
bir tutam nane, reyhan ya da fesleğen

YAPILIŞI;

Havanda reyhanı güzelce ezin. Balı ve ıslatılmış kimyonu da içerisine ekleyin. Bir dilim limonu da eklendikten sonra tekrar ezmeye devam edin. Daha sonra bu karışımın içine maden suyu ve ceviz büyüklüğünde bir buz parçacı ekleyin. Maden suyundaki gazların arınması için 5-10 dakika bekleyin. Hazır hale gelen karışımı kırışıklık olan tüm yüzünüze sürüp 15 dakika beklettikten sonra suyla temizleyebilirsiniz.

Yorumlar