Maydanoz yağı faydaları ciltteki hücreleri yeniliyor!

Maydanoz yağı faydaları neler? Maydanoz yağı nasıl yapılır? Ciltte bulunan hücreleri yenileme özelliğine sahip olan bu yağın faydaları inanılmaz!

Maydanoz yağı faydaları ciltteki hücreleri yeniliyor!

Maydanoz yağı son zamanlarda sıklıkla tüketilen yağlardan biridir. Gittikçe popülerlik kazanan bu yağ maydanoz tohumundan elde edilmektedir. Kabızlığı gidermesiden tutun da cilt hücrelerini yenilemesine kadar pek çok konuda yarar sağlayan bu yağın faydaları adeta mucizevi etki yaratmaktadır. Maydanoz yağı tohumlarının yanı sıra yapraklarından ve köklerinden de yağ elde edilen bir şifa kaynağıdır. Biz de elmaelma.com olarak sizlere gittikçe fazla kullanılmaya başlanan bu şifa kaynağının bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık. 

 CİLTTEKİ HÜCRELERİ YENİLİYOR 

Maydanoz yağı ciltteki hüceleri yenileyen bir mucizedir. Aynı zamanda karaciğeri de güçlendiren bu yağ antibakteriyel özelliği sayesinde mikropları da öldürmektedir. 

CİLDİ SIKILAŞTIRICI ÖZELLİĞİ BULUNMAKTADIR 

Maydanoz yağının faydaları sadece bunlada bitmiyor. Antiromatizmal etkisi ile romatizma hastalıklarında iyileştiricidir, cildi sıkılaştırıcı özelliği bulunur, mide gazlarını gidermede etkilidir, dolaşım sistemini güçlendirir.

KANAYAN YARALARI DURDURUR 

Yüksek tansiyonu düşürmede yardımcıdır, kabızlığa karşı dışkıyı yumuşatıcı etki gösterir, afrodizyak özelliği bulunur, büzücü etkisi ile kanayan yaraları durdurabilir, saç köklerini güçlendirir ve yeni saç oluşumunu hızlandırır.

 MAYDANOZ YAĞI NASIL YAPILIR? 

MALZEMELER

1 tatlı kaşığı çörekotu yağı, 1 tatlı kaşığı keten tohumu yağı, 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı, 1 tatlı kaşığı maydanoz yağı, 1 kahve fincanı kadar sızma zeytinyağı

HAZIRLANIŞI: 

Maydanoz yağı dışında kalan bütün malzemeler bir kap içerisine boşaltılır ve iyice karıştırılır. Daha sonra kaba maydanoz yağı da dökülerek karıştırmaya devam edilir. Benmari usulü altı kısık ateşte bir müddet ısıtıldıktan sonra günde 1 yemek kaşığı olacak şekilde sabahları aç karnına tüketilir.

Yorumlar