Sarımsağın cilde faydaları sivilceleri yok ediyor!

Sarımsağın cilde faydaları neler? İçerisinde bol miktarda antioksidan barındıran sarımsağın cilde olan faydaları mucizevi etki yaratıyor.

Sarımsağın cilde faydaları sivilceleri yok ediyor!

Sarımsak içerisinde bol miktarda antioksidan madde barındırıyor. Bu da sivilceye neden olan bakterilerin kurutulmasına yardımcı oluyor. Eğer yüzünüzde ne yaparsanız yapın kurtulamadığınız sivilceler varsa sarımsak yöntemini mutlaka denemelisiniz. Sarımsak maskesi kısa süre içeriside sizi bu dertten kurtaracak emin olabilirsiniz. Peki sarımsağın cilde faydaları neler? Sarımsak maskesi nasıl yapılır? İşte tüm merak edilen soruların yanıtları elmalema.com'da. 

CİLTTEKİ TÜM PROBLEMLERE İYİ GELİYOR 

Sarımsak cilt için oldukça faydalı olan bir besindir. Ciltteki gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. İltihaplı sivilceleri tedavi ederek bunun yanı sıra siyah noktalarında giderilmesine yardımcı olur. Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan cildin elastikiyet kaybını da önlemektedir. 

MALZEMELER:

 1 diş sarımsak

YAPILIŞI:

Sarımsağı soyun ve ortadan ikiye kesin. Daha sonra sivilcenin üzerine koyarak 2 dakika bekleyin ve durulayın.

MALZEMELER:

 2 diş sarımsak, 1 yemek kaşığı organik sirke, Bir parça pamuk

YAPILIŞI:

Sarımsağı suyu çıkana kadar havanda ezin. Daha sonra içine organik sirkeyi ekleyin ve karıştırın. Karışımı pamuk yardımıyla sivilcenin üzerine sürün ve kuruması için 5 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Yorumlar