Yeşil çayın saça faydaları dökülmeyi önlüyor!

Yeşilçayın saça faydaları nelerdir? Daha çok zayıflama amaçlı tüketilen yeşil çayın saça olan faydalarına inanamayacaksınız!

Yeşil çayın saça faydaları dökülmeyi önlüyor!

Yeşil çayı duymayan kalmamıştır. Sağlıklı yaşamın mihenk taşlarından biridir diyebiliriz. Güçlü antioksidanlar içeren yeşil çay özellikle de zayıflamak isteyenler için harika bir öneri oluyor. Birçok konuda fayda sağlayan yeşil çayın saçlar içinde faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayan yeşil çay aynı zamanda saç dökülmesi sorununu da ortadan kaldırıyor. Peki yeşil çayın faydaları neler? Yeşil çay maskesi nasıl yapılır? İşte saçlarınıza eski ışıltısını geri kazandıracak olan yeşil çay maskesi! 

SAÇLARA PARLAKLIK VERİYOR 

Yeşil çay içeriğinde C vitamini ve E vitamini bulundurmaktadır. Bu vitaminler saçın yumuşamasına yardımcı olmaktadır. Bu özelliği nedeniyle de yeşil çay içeren şampuanlar ya da saç kremleri saçların daha yumuşak olmasını sağlamaktadır. Yeşilçay bunun yanı sıra saçlara parlaklıkta vermektedir. 

SAÇ DÖKÜLMESİNİ AZALTIYOR 

Yeil çay aynı zamanda saç dökülmesini de azaltmaktadır. Saitama Kanser Merkezinde yapılan bir araştırmaya göre TNF-α, saç dökülmesine neden olabilmektedir. Yeşil çay TNF-α’nın üretilmesini ve gelişmesini baskılayarak saç dökülmesi için bir çare olabilmektedir. 

SAÇA NASIL UYGULANIR?

Saç gelişiminizle ilgili bir problem olduğunu düşünüyorsanız yeşil çay uygulamasını evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz. 3 paket hazır yeşil çayı ½ litre suda demleyin. Saçlarınızı şampuanladıktan ve kremledikten sonra saçlarınıza uygulayın ve durulayın.

 

Yorumlar