Evde gül sabunu yapımı zorlanmadan hazırlayacaksınız!

Evde gül sabunu nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Hem doğal hem de kokulu gül sabunlarını evde kendiniz hazırlamaya ne dersiniz? İşte yapılışı!

Evde gül sabunu yapımı zorlanmadan hazırlayacaksınız!

Kimyasalları hayatınızdan çıkaran biriyseniz bu tarifimiz tam da size göre! Doğal ve bitkisel yaşamaya alışanlar için harika bir önermiz var. Artık kendi sabununuzu kendiniz hazırlayabileceksiniz. Üstelik oldukça basit. Evde birkaç malzemeyle hazırlayacağınız gül sabununu hem doğal hem de kokulu malzemeler kullanarak yapabileceksiniz. Peki nasıl mı? Gelin evde gül sabununun nasıl hazırlandığına beraber bakalım. 

MALZEMELER: 

Gliserinli sabun bazı ( 2 çorba kaşığı ), Doğal Esans ( 200 damla ), Gül yaprağı ( 1 avuç )

HAZIRLANIŞI: 

İlk önce gliserinli sabun bazını ocakta benmari usulü eritin. Eriyen gliserinli sabun bazının içerisine gül yapraklarını ve doğal esansı damlatıp 10 dakika kadar daha kısık ateşte bırakın. Ocaktan aldıktan sonra gül yapraklarını içerisinden alın. Mumlu kağıt üstüne daha önceden hazırladığınız karışımı dökün ve kurumasını bekleyin. Kuruma işlemi yaklaşık olarak 2 veya 3 gün sürebilir. Süre sonunda ev yapımı ve gül kokulu sabununuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar