Yoğurdun cilde faydaları ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız...

Yoğurdun cilde faydaları neler? Yoğurt maskesi nasıl yapılır? Her evde bulunan yoğurt ile cildinizin doğal bakımını yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Yoğurdun cilde faydaları ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız...

Sütün mayalandırılmasıyla elde edilen yoğurt eski zamanlardan itibaren alternatif tıp alanında kullanılan bir besin olmuştur. Yoğurt sadece alternatif tıp alanında değil aynı zaman da kozmetik alanında da kullanılmaktadır. Cilt sağlığı için oldukça faydalı bir besin olan yoğurdun cilde olan faydalarını duymuş muydunuz? İçerisindeki bol C vitamini ve B12 vitamini sayesinde cildi besleyen yoğurt maskesinin cilde olan faydalarına gelin beraber bakalım. 

ANTİOKSİDAN ÖZELLİĞİ SAYESİNDE SİVİLCELERİ GİDERMEKTEDİR 

Yoğurt antioksidan özelliği olan bir besindir. Bu özelliği sayesinde ciltteki kaşıntıları, kızarıklıkları gidermektedir. Aynı zamanda açılmış gözenekleri de sıkılaştırmaktadır. Gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olan yoğurt aynı zamanda akne ve sivilce gibi problemlerinde ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. 

CİLT LEKELERİNİN TEMİZLENMESİNE YARDIMCI OLMAKTADIR 

Yoğurt çinko bakımından da oldukça güçlü bir besindir. Cilt lekelerinin temizlenmesine yardımcı olan yoğurt makyaj yaptığınıza cildin pul pul görünümünü de ortadan kaldırmaktadır. 

ÖLÜ DERİLERİ YOK EDEN YOĞURT MASKESİ

1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı balı güzelce çırpın. Cildinize sürüp kuruyunca sıcak suyla durulayın. Haftada 1 defa uygulamak yeterli olacaktır.

SİYAH NOKTALARI YOK EDEN YOĞURT MASKESİ

1-2 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 2 tatlı kaşığı yoğurdu güzelce karıştırın. Yüzünüze eşit miktarda olacak şekilde sürün. 20 dakika sonra soğuk suyla durulayın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. 

SİVİLCELERİ AZALTAN YOĞURT MASKESİ

Makyaj pamuğunu yoğurdun içine batırıp, sivilce olan bölgelere sürün. Bir gece bekletip, uyandığınızda soğuk suyla güzelce yıkayın. Her gece yatmadan önce bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Yorumlar