Kalorisi düşük kahvaltı önerileri ile güne zinde başlayın!

Güne hem daha enerjik hem de daha zinde başlayabilmek için birbirinden lezzetli kahvaltı önerilerine ne dersiniz? İşte düşük kalorili kahvaltı önerileri!

Kalorisi düşük kahvaltı önerileri ile güne zinde başlayın!

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için kahvaltı öğününü atlıyorsanız yanlış yoldasınız. Günün en önemli öğünü olan kahvaltı kendinizi aç bırakacağınız bir öğün olarak değerlendirilmemelidir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey tükettiğiniz besinlerin kaç kaloride olduğudur. Sabah kahvaltılarında sizi güne daha zinde başlatacak düşük kalorili kahvaltı önerilerini sizler için hazırladık. Hem lezzetli hem de pratik bu öneriler sayesinde kilo alırmıyım derdinden de kurtulacaksınız. İşte birbirinden lezzetli düşük kalorili kahvaltı önerileri! 

MANTARLI YUMURTA-306 kcal

MALZEMELER

2 yumurta, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 3 çorba kaşığı dilimlenmiş mantar, 2-3 adet cherry domates, 2-3 yaprak roka, 1 dilim tam tahıllı ekmek

HAZIRLANIŞI;

Her gün peynir ve zeytin tüketmekten sıkılmış olabilirsiniz. Bu noktada seçeneklerinizi arttırmak adına mantarlı yumurta sizin için oldukça ideal olabilir. 2 dilim peynir + 5 adet zeytin + 1 dilim tam tahıllı ekmek ile eşdeğerdir. Mantarları zeytinyağında soteledikten sonra üzerine bir kâsede çırpılan yumurtaları ekleyerek pişirebilir, yanında domates, roka ve tam tahıllı ekmek ve şekersiz bitki çayı sizin için muazzam olabilir!

SİMİT PEYNİR-318 kcal

MALZEMELER

Yarım tahıllı simit, 2 dilim beyaz peynir, Yeşillik

HAZIRLANIŞI;

Tam tahıllı simidi tercih etmek daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Yarım tahıllı simidi, 2 dilim tam tahıllı ekmek yerine tüketebilirsiniz.

 ÇİLEKLİ MÜSLİ-253 kcal

MALZEMELER

4 çorba kaşığı müsli, 1 tatlı kaşığı bal, 1 bardak yağsız süt, 5-6 adet çilek

HAZIRLANIŞI;

İçinde çilek olan bir öğüne kim hayır diyebilir ki? 4 çorba kaşığı müsliyi, 2 dilim ekmek yerine yiyebilirsiniz. İçine süt, çilek ve balı da ekleyerek hem tatlı ve keyifli, hem de besin değeri yüksek bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Yorumlar