Yüz terlemesine ne iyi gelir? Salatalık suyu mucize yaratıyor!

Birçok farklı sorundan ötürü ortaya çıkabilen yüz terlemesini geçirmek için hangi doğal yöntemlere başvurabiliriz. İşte o yöntemler...

Yüz terlemesine ne iyi gelir? Salatalık suyu mucize yaratıyor!

Özellikle sıcak yaz günlerinde daha da can sıkıcı hale gelebilen yüz terlemesinin doğal çözümleri olduğunu biliyor muydunuz? Çok çabuk terleyen bir bünyeye sahip iseniz yüz terlemesi daha da katlanılmaz hale gelebiliyor. Özellikle yazları dışarı adım atar atmaz yüzünüzün nemlendiğini hissediyorsanız size bazı önerilerimiz olacak. Kadınlar için özellikle makyaj yaptıktan sonra dışarı çıkmanın işkence haline geldiği yüz terlemesi durumu için neler yapılabilir? İşte merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları elmaelma.com'da. 

Aşırı terlemenin birçok sebebi olabilir. Genetik faktörler, hava sıcaklığının etkisi, aşırı stres durumu ya da egzersiz sırasında vücudun fazlasıyla ısınması bu sebeplerden bazılarıdır. Peki yüz terlemesi nasıl önlenebilir?

Salatalık Suyu ve Aloe Vera İkilisi

Öncelikle aloe vera yaprağının içindeki jeji çıkarın. Bir adet salatalığı ise rendeleyerek süzgeçten geçirin ve suyunun çıkmasını sağlayın. (Eğer katı meyve sıkacağınız varsa onu da kullanabilirsiniz.)

3 yemek kaşığı aloe vera ile 1 yemek kaşığı salatalık suyunu karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürdükten yarım saat sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Adaçayı

Kaynamış suya attığımız adaçayını 5-10 dakika demlendikten sonra süzüp limon ve bal ekleyerek tükettiğimizde aşırı terlemenin önüne geçebiliriz.

İkinci bir yöntem olarak ise kurutulmuş adaçayı yapraklarını yüze sürmek yüz terlemesinde etkili bir yöntem olacaktır. Kurutulmuş adaçayı yapraklarını bir gece suda bekletip ertesi sabah yüzünüze sürmeniz gerekiyor.

Domates ve Limon Suyu

Birkaç damla limon suyu ile 2 yemek kaşığı domates suyunu karıştın. Domates suyunun organik olmasına özen gösterin. Karışımı cildinize masaj yaparak sürün ve 10 dakika sonra yıkayın.

Yorumlar