Yüzde delik neden oluşur çukurların kapanması için etkili yöntemler!

Sivilce sorunu yaşayanların sıklıkla şikayetçi olduğu konulardan biride yüzde çukur ve delik olmasıdır. Peki yüzdeki delik ve çukurlar nasıl geçer?

Yüzde delik neden oluşur çukurların kapanması için etkili yöntemler!

Cilt sorunları arasında sıklıkla şikayet edilen durumlardan biri de yüzde delik oluşumudur. Genellikle sivilceli ciltlerde yaygın olarak görülen sivilcenin boyutuna göre oluşan çukurluklar kişiyi rahatsız etmektedir. Her ne kadar can sıkıcı bir cilt sorunu olsada yüzünüzdeki çukurlarla yaşamak zorunda değilsiniz! Yüzdeki çukurlardan kurtulmak mümkün! Yüzdeki çukurlar ve delikler nasıl geçer? Yüzde çukur oluşumu neden olur? İşte elmaelma.com olarak bir araya getirdiğimiz yöntemlere göz atarak yüzdeki deliklerden kurtulabilirsiniz. 

YÜZDE DELİK VE ÇUKUR OLUŞUMU NEDEN OLUR?

Yüzde oluşan çukur ve delikler genel anlamda gözenek olarak adlandırılmaktadır. Halk arasında portakal kabuğu görünümü olarak adlandırdığımız özellikle sivilce sorunu yaşayanların sıklıkla karşılaştığı bu durum yağlı ciltlerde hatta karma cilt tipine sahip olan kişilerde de yaygın olarak görülmektedir. Gözeneklerin tıkanması ve yeteri kadar temizlenememesi durumunda gözenek tıkanıklığı gözeneklerin çok genişlemesine neden olarak sivilcelerin oluşmasına neden olur. 

YÜZDEKİ DELİK VE ÇUKURLARDAN KURTULMA YOLLARI NELER?

1) Lazer tedavi yöntemi; Adını çevreden yaygın olarak duyduğumuz yöntemlerden biri de lazer tedavi yöntemidir. Fondöten veya pudra uygulaması sonrasında yaygın olarak görülen gözeneklerden kurtulmak için lazer yöntemini tercih edebilirsiniz. Lazer yöntemi ile yüzünüdeki çukurlukların durumuna göre doldurma işlemi yapılarak gözeneklerden kurtulabilirsiniz. Lazer yöntemi ile cildin üst tabakasını yakıp alt tabakadan yeni bir cildin gelmesi beklenir. Ancak bu yöntem ile cildin yenilenip kendine gelmesi haftalar sürebilir. Her ne kadar yüzdeki deliklerden ve çukur oluşumlarından kurtulmak için oldukça etkili olsa da biraz pahalı bir yöntemdir. 

2) Kimyasal Peeling ile cildi yenilemek; Kısa sürede etkisini alabileceğiniz bu yöntem cildin üzerinde yüzeysel olan iz veya deliklerin kapanmasına yardımcı olmaktadır. Cildin üst katmanı kimyasal peeling ile yakılarak gerçekleşmektedir. Ancak bu uygulamanın bir uzman hekim olarak uygulanması oldukça önemlidir. 

Yorumlar