Libidoyu yükselten yiyecekler nelerdir kırmızı biber yerseniz...

Libidoyu yükselten yiyecekler nelerdir? Bazı besinlerin, diğer besinlere oranla libido arttırıcı özelliği bulunmaktadır. İşte libido arttıran besin önerileri!

Libidoyu yükselten yiyecekler nelerdir kırmızı biber yerseniz...

Bazı besinlerin, diğer besinlere göre libidoyu arttırıcı etkisi olduğu biliniyor. Libido arttırıcı besinleri 2-4 hafta arasında düzenli tüketmenin özellikle kadınlarda libidoyu arttırıcı yönde sonuç vereceği biliniyor. Peki libidoyu yükselten yiyecekler nelerdir? İşte libidoyu arttırmaya yardımcı olacak besin önerileri!

KUŞKANMAZ

Histamin, salgı artırıcı bir proteindir ve kuşkonmazda histamin bulunur. Kadın ve erkek libidosunu etkiler.

MAYDANOZ

Sağlığımıza birçok yarar sağlayan maydanoz, stresi azaltır ve strese bağlı olan cinsel isteksizliğin önüne geçer. B12 vitamini bulundurduğu için cinsel gücünüzü artırır.

maydonoz BAL

Balın cinsel gücü artırdığı yaygın olarak bilinir ve tüketilir. Libidou artıran bal, erkeklerin spermlerini de güçlendirir.

AVAKADO

Birçok vitamin ve minerali içinde barındıran avokado, libidonun yükselmesinde etkili. Potasyum yüklü olması kadın ve erkek için libidonun yükselmesini doğrudan destekliyor. Folik asit miktarı da oldukça yüksek ve bu da enerji veriyor. Avokadoyu bal ve diğer hoşlandığınız meyvelerle kombine ederek tüketmeniz libidonuzun yükselmesine büyük etki sağlayacaktır.

avakado

ÇİKOLATA

Çikolata serotonin hormonunu yükseltir ve mutlu olmanızı sağlar. Serotonin hormonunun yükselmesiyle de vücudumuzdaki cinsel içgüdünün aktive olmasını sağlar.

ZENCEFİL

Zencefil çayı tüketerek libidonuzu yükseltebilirsiniz. Alternatif olarak da yemeklerinize veya içtiğiniz çaya zencefil atarak da tüketebilirsiniz.

ÇAVDAR EKMEĞİ

Erkeklerin tüketmesi halinde daha etkili olan çavdar ekmeği çinko bakımından zengin olarak erkekte sperm üretimini ve gücünü etkiliyor. Sabah kahvaltıda sandviç yaprak tüketebilirsiniz.

ekmek ACI KIRMIZI BİBER 

Acı biber kan dolaşımını artırdığı için hızlı kan akışı sağlayarak libidoyu yükseltir. Acı biber türü olan capsaicin endorfin salgılar. Bu da mutluluk ve rahatlık hissi verir. Hazırladığınız salataya 2 adet acı biber kullanmanız harika bir gece geçirmenize yardımcı olacaktır.

MUZ 

Muz bromelain enzimi içerdiği için libidoyu yükseltir. Cinsel ilişki sırasında erkeğe güç verir ve spermin gücünü artırır.

 

 

 

Yorumlar