Makyaj lekeleri nasıl çıkar lekenin üzerine buz koyarsanız...

Makyaj lekeleri nasıl çıkar? Makyaj yaparken kıyafetlerinize bulaştıysa endişelenmeyin! Makyaj lekelerinden bu yöntemle kurtulabilirsiniz!

Makyaj lekeleri nasıl çıkar lekenin üzerine buz koyarsanız...

Bazen evden çıkarken son anda giydiğimiz kıyafeti beğenmez ve değiştirmeye karar veririz. Daha önceden yapmış olduğumuz makyaj giysimize bulaşınca da bulaşan bu lekeyi nasıl çıkaracağımızı kara kara düşünmeye başlarız. Aslında bu kadar endişelenmemize gerek yok. Çünkü kıyafetimize bulşan makyaj lekelerini çıkarmak için bazı yöntemler var. Peki makyaj lekeleri nasıl çıkar? İşte bu sorunun yanıtını sizler için hazırladık! 

RUJLAR

Ruj bulaşan kıyafetinizin üzerine saç spreyi sıkın ve birkaç  dakika bekleyin.Sonrasında kağıt havluya birkaç damla soğuk su damlatın ve lekeyi kurulayın.

ruj lekesiFARLAR, ALLIKLAR

Kıyafetinize bulaşan toz makyaj malzemelerini çıkartmak için sakın parmağınızı kullanıp iyice bulaştırmayın.Bu uygulama kıyafetinizin daha çok kirlenmesine neden olur. Saç kurutma makinesini soğuk ayarına getirin ve üfleyecek şekilde çalıştırın. Kalan lekeleri hafifçe bastırarak silin.

far allık SIVI MAKYAJ MALZEMELERİ

Gömleğinize ya da ceketinize bulaşan fondöteni çıkarmak için bıçaktan yardım alın. Kıyafetinizin üzerindekifazla fondöteni bıçak yardımıyla kazıyın.Sonra lekenin üzerine buz koyun. Soğuk su, lekenin yüzeye çıkmasını sağlayacaktır.

 EYELİNER VE MASKARA

Yağsız makyaj temizleyicinizi bir pamuğa dökün ve lekeye hafif bastırarak uygulayın. Daha sonra soğuk suyla durulayarak kalan lekeleri arındırın.

Yorumlar