Orgazm olmanın faydaları morali yükseltiyor!

Orgazm olmanın faydaları neler? Seks yapmak ve orgazm olmanın beden sağlığı açısından faydalarına inanamayacaksınız.

Orgazm olmanın faydaları morali yükseltiyor!

Seks yapmak ve orgazm olmak bedeninizin kan akışını düzenler ve sizi zinde tutar. Aynı şekilde vajinal bölgedeki metabolizmanın da canlı ve sağlıklı olmasını sağlar. Kan akışını düzenlemesinin yanı sıra sayısız faydası vardır. Gelin bu faydaları birlikte öğrenelim.

 BİR TÜR EGZERSİZ BİÇİMİDİR 

Orgazm olmak bir tür egzersiz biçimidir. Orgazm esnasında vücudumuz endorfin salgılar. Enerji harcadığınız bu aktivite sayesinde egzersiz yapmış sayılırsınız. 

MORALİNİZİ YÜKSELTİR 

Orgazm bir tür moral yükseltme aracıdır. Kişi orgazm sırasında endorfin, dopamin ve oksitosin salgılar. Bu da moralinizin yükselmesini sağlamaktadır. Kendinizi keyifsiz ve mutsuz mu hissediyorsunuz? İhtiyacınız olan tek şey orgazm olabilir. 

 UYUMANIZA YARDIMCI OLUR 

Orgazm aynı zamanda rahat bir şekilde uyumanızı da sağlamaktadır. Cinsel rahatlama yatıştırıcısı olarak görülmektedir. Orgazm sonrası kişi rahat ve keyifli bir uyku çekmektedir. 

BEYİN GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNUR 

Orgazm olmak sadece kalbinizi değil beyninizi de çalıştırır. Araştırmacılar, orgazm yaşayan bir kadının beyninin normalden daha fazla oksijenle beslendiğini tespit etmiş bulunuyor.

 DOĞAL BİR AĞRI KESİCİDİR 

Bir düşünceye göre Victoria Dönemi’nde sağlıkçılar, ağrı ve acıları dindirmek için, özellikle de migren ve adet sancıları için orgazm tavsiye etmiş olabilirler. Orgazmın özellikle kadınların ağrılı ve sancılı geçen adet dönemlerinde geçici rahatlama sağladığı biliniyor. 

 

Yorumlar