Seks yapmak istememe nedenleri neler çalışma hayatı zor olabilir

Seks yapmak istememe nedenleri neler? Eşiniz sürekli sizden kaçıyor ve bir türlü seks yapmak istemiyorsa, bunun çok çeşitli nedenleri olabilir. İşte bazıları!

Seks yapmak istememe nedenleri neler çalışma hayatı zor olabilir

Seks yapmak istememe nedenler neler? Eşiniz uzun bir süredir sizinle seks yapmaya yanaşmıyor mu? Belki de uzun zamandır yatak odanızda cinsel hayatınızı hareketlendirmeye çalışıyorsunuz. Ancak partnerinizin cinsel dürtüsü nedeniyle aranızda soğuk rüzgarlar esiyor. Elmaelma.com olarak partnerinizin cinsel dürtüsünün azalmasına neden olacak etkenleri ve libidosunu kaybetmesinin olası nedenlerini sizler için araştırdık. İşte tüm merak edilenler! 

Testesteron seviyesi düşük olabilir 

Testosteronun ABD'deki en yaygın reçeteli hormon ilaçlarından biri olduğunu biliyor muydunuz? Testosteron düzeyi düşük olan erkeklerin yüzde 97'si cinsel yaşamlarını olumsuz yönde etkiliyor. Fakat bu durum hormon replasman tedavisi, stres yönetimi ve danışmanlık ile tedavi edilebiliyor.

Çalışma hayatı çok zor olabilir

Partnerinizin tüm dikkatini ve odağını mesleği almış olabilir. Çalışma hayatını seven ve kariyeri üzerine planlar yapan erkeklerin cinsel heycanları düşebilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için şinizin işini yatak odasının dışında tutması için sınırlar koymayı denemeli onuna bu konu hakkında konuşabilmelisiniz. 

 Düşük cinsel dürtü konusunda endişe duyabilir

Erken boşalma ve gecikmeli boşalma sorunu olan erkekler için yaygın problemler olabilir ve kesinlikle kendine olan güvenini etkileyebilir. Bu da onu cinsellikten soğutabilir ve cinsellikten uzaklamaşmasına neden olabilir. 

 Stresli olabilir

Aşırı iş yükü veya finansal güvensizlikler libidoyu gerçekten etkileyebilir. Bu stres durumu da kişilerin istek ve arzularını geçici olarak kahbetmesine neden olabilir.Stresin kaynağını kaldıramazsınız ya da sorunu çözemeyebilirsiniz ancak libidoyu arttıracak basit değişiklikler yapabilirsiniz. 

 

Yorumlar