Evde süt ile saç nasıl düzleştirilir dümdüz saçların sırrı burada!

Evde süt ile saç nasıl düzleştirilir? Kabarık ve bir türlü düz durmayan saçlar için harika bir öneri olacak bu maske tarifini mutlaka denemelisiniz.

Evde süt ile saç nasıl düzleştirilir dümdüz saçların sırrı burada!

Saç düzleştricileri ile saçlarınızı düzleştirmeye artık son vereceksiniz. Oldukça yıpratıcı olan bu işlem yüzünden saçlarımız yanmakta ve kopmaktadır. Kabarık ve bir türlü düz durmayan saçlarınıza düzleştiricisiz bir çözüm arayanlardansanız doğru yerdesiniz! Peki nasıl mı diyorsunuz? Tabi ki süt ile! Sütün saç düzleştirme özelliği olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Doğal bir bakım ürünü ve nemlendirici olarak da kullanılan süt ile saç nasıl düzleştirilir? Size vereceğimiz bu maske sayesinde kabarık ve bir türlü düz durmayan saçlarınıza çözüm bulacaksınız. İşte yöntemi! 

Malzemeler:

Yarım su bardağı süt,1 çay kaşığı bal,1 adet muz,Püskürtmek için spreyli bir şişe,İnce uçlu tarak

Yapılışı:

Spreyli bir şişe içerisine süt ve balı koyun, iyice çalkalayın. Başka bir kasede muzu püre haline getirin ve daha sonra bal ile süt karışımına ilave ederek güzelce karıştırın. Tüm malzemelerin iyice karıştığından emin olduktan sonra şişedeki karışımı saçınızın tamamına püskürtün ve tarayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve doğal bir şampuan ile yıkayın. Saçlarınızı kurumaya bıraktığınızda dalgalı ve kıvrımlı yerlerin düzleştiğini fark edeceksiniz.

Yorumlar