Avokadolu maske nasıl yapılır cildiniz neme doyacak!

Sadece lezzetli bir meyve olarak kalmayıp, cilt için oldukça faydalı olan avokadoyla yapılan bu maskeler sayesinde cildiniz kaybettiği nemi geri kazanacak.

Avokadolu maske nasıl yapılır cildiniz neme doyacak!

Avokado sadece lezzetli bir meyve değildir. Hem sağlık için hem de cilt için oldukça faydalı olan bu meyvenin yararları saymakla bitmiyor. Evet yanlış duymadınız! Avokado cilt içinde oldukça faydalı bir meyvedir. İster yiyerek tüketilsin isterseniz de yüzünüze sürün. Özellikle kuru ve sivilceli ciltler için ideal olan bu meyve ile yapılan maskeler sayesinde cilt kaybettiği nemi geri kazanıyor ve ışıl ışıl bir görünüme sahip oluyor. Elmelma.com olarak sizlere avokado ile yapılan 2 maske tarifi hazırladık. Peki avokado maskesi nasıl hazırlanır? Malzemeleri neler? diyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. İşte nemlendirici etkili 2 avokadolu maske tarifi! 

YOĞURTLU AVOKADO MASKESİ 

MALZEMELER:

Çeyrek olgun avokado1 yemek kaşığı yoğurtYarım yemek kaşığı bal

TARİF:

Avokadoları çatal yardımıyla ezin ve ardından yoğurt ve balla karıştırın. Yüzünüzü temizledikten sonra cildinize uygulayın. 15 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Özell,kle kuru ve sivilceli ciltler için çok ideal bir maskedir. 

BALLI AVOKADO MASKESİ 

MALZEMELER:

Yarım olgun avokado2 yemek kaşığı su1 yemek kaşığı bal

TARİF:

Avokadoları ezin. Diğer tarafta balı, sıcak suyun içinde eritin. Daha sonra tüm malzemeleri bir araya getirin ve karışımı yüzünüze sürün. 10 dakika bekledikten sınra ılık suyla durulayın. Hepsi bu kadar! 

Yorumlar