Seks yapmanın faydaları nelerdir felç riskini azaltıyor!

Seks yapmanın faydaları nelerdir? Seks yapmanın sağlığa olan faydalarına inanamayacaksınız! İşte düzenli seksin faydaları!

Seks yapmanın faydaları nelerdir felç riskini azaltıyor!

Düzenli olarak seks yapmanın sağlık açısından faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Kilo alımını engellemesinden tutun da felç riskini azaltmasına kadar bir çok soruna deva oluyor. Peki seks yapmanın diğer faydaları nelerdir? İşte seks yapmanın bilinmeyen faydaları! 

SEKS YAPMAK TÜM BEDENE İYİ GELİR 

Aşkla sevgiyle yaşanan seks, tüm bedene iyi gelir. Mutlu seks hayatı olanların yüzüne, yürüyüşüne bile yansır. Eşinizle daha önce iyi bir seks yaşamınız varsa ve özellikle doğumdan sonra yıpranmışsa onu tekrar canlandırmak elinizde.

 SEKS KİLO ALIMINI ENGELLER 

Yarım saatlik bir yatak odası keyfiyle 200-250 kalori yakarak kilo verebilir, fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

SEKS YAPMAK KALP-DAMAR SAĞLIĞINI KORUR 

Yapılan araştırmalara göre haftada 4 veya daha fazla cinsel ilişki yaşayan erkeklerde kalp krizi riskinin yarı yarıya azaldığı görülmüş.

 SEKS YAPMAK FELÇ RİSKİNİ AZALTIR 

Düzenli cinsel ilişki ile kadınlarda ve erkeklerde felç riski azalıyor.

SEKS YAPMAK AĞRILARI AZALTIR 

Eşlerinizi reddetmek için kullandığınız ''Canım başım ağrıyor.'' bahanesi artık geçerli olmayacak. Çünkü cinsel ilişki ve orgazm olma sırasında salgılanan hormonlar sayesinde endorfin hormonunuzun yükselmesiyle birlikte ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz. Bu şekilde tatmin edici bir seks, migren ve vaskuler (damarsal) baş ağrılarının azalmasını sağlar.

 SEKS KEMİKLERİNİZİ GÜÇLENDİRİR

Seks sırasında salgılanan testosteron hormonunun kemikleri güçlendirici etkileri bulunuyor.

 SEKS PELVİK KASLARINIZI GÜÇLENDİRİR

Seks sırasında pelvis yani leğen kemiğinde bulunan birçok kas koordineli olarak çalışır. Bu şekilde kadınlarda genellikle menopoz sonrası görülen mesane, rahim ve bağırsak sarkmaları azalır.

Yorumlar