Sertleşme problemi nedenleri nelerdir sigara içenlerde görülüyor!

Sertleşme problemi nedenleri nelerdir? Çok sigara içen erkeklerde görülen sertleşme probleminin nedenlerini sizler için hazırladık!

Sertleşme problemi nedenleri nelerdir sigara içenlerde görülüyor!

Erkeklerde yaşanan sertleşme problemlerinin birçok nedeni bulunuyor. Uzmanlar bu problemlerden en önemlisinin de sigara içme alışkanlığı olduğunu söylüyor. Sigara içen erkeklerde görülen sertleşme problemlerinin nedenini Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık'tan öğrendik. İşte sertleşme sorunu hakkında tüm merak edilenler! 

SERTLEŞME PROBLEMİ ÇOK SIK SİGARA İÇEN ERKEKLERDE DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR 

Uzmanlar çok sigara içen erkeklerde sertleşme probleminin görülebileceği konusunda uyarıyor. Cinsel mutluluk için ''Dumansız Yatak Odası'' oluşturulması gerektiğini söylüyor. Sertleşme problemi erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozuklukları arasında yer almaktadır. 

DAMAR HASTALIKLARI SERTLEŞME PROBLEMLERİNE YOL AÇIYOR 

Bu problem sadece erkekleri değil aynı zamanda kadınları da etkileyen bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Sigara tüketimi damar hastalıklarına ve dolayısıyla sertleşme problemlerine yol açıyor. Organik kaynaklı sertleşme problemlerinin en büyük nedenlerinden biri damar hastalıklarıdır.Bu nedenle sigara kullanımı ile beraber şeker hastalığı ve kolesterol yüksekliği gibi damar sağlığını etkileyen faktörlerin tamamı sertleşme probleminin oluşumunu da tetikler.

ERKEN YAŞLARDA PROBLEM YAŞANABİLİR

Sigara içen kişilerde ciddi damar tıkanıklığı problemleri yaşanıyor. Damarlarda yapısal bozukluğa neden oluyor. Erkekte sertleşmeyi sağlayacak dokunun kanlanmasını bozduğu gibi kanın dokuda tutunmasını engelleyen toplar damar kaçaklarına da sebep oluyor. Günlük sigara tüketimi çok yüksek erkeklerde erken yaşlarda sertleşme probleminin olduğunu görüyoruz

ÇİFTLERİN MUTLULUĞUNU ETKİLİYOR

Kişinin sigarayı bırakmasının ardından damar sağlığındaki gelişmeye bağlı olarak sertleşme problemindedüzelme yaşanabilir. Hastaların sigarayı bırakmasından sonra penisteki kanlanmanın arttığına dair bilimsel bulgular var. Eğer sigaraya bağlı bir sertleşme problemi yaşanıyorsa sigarayı bırakarak sertleşme problemini durdurulabilir. Sertleşme probleminin çiftlerin mutluluğunu etkileyebilen önemli bir sorun oluyor. 

 

Yorumlar