Cinsel ilişkinin uygun olduğu gün meğerse cumartesiymiş!

Çiftler elbette istedikleri zaman seks yapabilirler.Fakat uzmanlar bedensel ve zihisel olarak tam anlamıyla hazır hissedilen günün cumartesi olduğunu söylüyor.

Cinsel ilişkinin uygun olduğu gün meğerse cumartesiymiş!

Çiftler elbetteki istedikleri zaman cinsel ilişkiye girebilirler. Fakat yapılan araştırmalar cinsel birleşme için en uygun günün cumartesi olduğunu söylüyor. Bedensel ve zihinsel olark en uygun gün kabul edilen cumartesi çiftlerin biribirine daha uzun zaman ayırabilmeleri ve cinsellikten daha fazla haz almalarını sağlıyor. Peki neden? Detaylı yanıtını içeriğimizden okuyabilirsiniz. 

CİNSELLiK HAZZIN PAYLAŞILDIĞI BİR SÜREÇTİR 

Cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır. Yani cinsellik; iki kişinin yaşadığı duyguların, duyuların, bedenin, ruhun ve hazın paylaşıldığı bir süreçtir ve yaşam döngümüzde genellikle ikinci sırada yer alır.

STRES, SEKS HAYATINI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Birincil ihtiyaçlarımız yeme, içme, nefes alma veya barınma gibi fizyolojik ihtiyaçlarımızdır ve günlük yaşantımızda önceliği genelde bu ihtiyaçlarımıza veririz. Bu ihtiyaçları karşılarken yaşadığımız stres, iş hayatındaki koşuşturmalarımız veya gündelik kaygılar seksi düşünmemize ya da doyurucu seks yaşamamıza geçici olarak engel getirebilir. Buradan da anlaşılacağı gibi iyi bir seks için günlerin isimi değil kişilerin kendilerini iyi hissetmeleri, rahat olmaları, ruh durumlarının ve streslerinin az olması daha önemli olmaktadır.

 SEKS İÇİN EN UYGUN GÜN CUMARTESİ 

Bu açıdan bakacak olursak kişinin kendini en iyi hissettiği günün cumartesi olduğu görülür. Çünkü cumartesi günü işin, stresin en az olduğu, kişilerin kendilerine daha fazla zaman ayırdığı gündür ve cumartesinin arkası da tatildir. Çiftler bu rahatlık içerisinde daha uzun ön sevişmeler yapabilmekte, birbirlerine daha fazla zaman ayırabilmekte ve seks kalitelerini artırabilmektedirler. Dolayısı ile cumartesi günü seksi yaşamak olumlu bir şartlanma olarak çiftin zihninde yer edebilmektedir. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nin yaptığı anket çalışmalarında da çiftlerin seks için en uygun gün olarak cumartesiyi tercih ettikleri görülmektedir.

 HAFTADA 3 GÜN SEKS NORMAL Mİ?

 Cinsel birliktelik sayısının standardı yoktur. Bu sayı çiftin cinselliğe bakış açısına, isteklerine, iletişimlerine ve ortamlarına bağlı olabileceği için değişken bir rakamdır. Ancak yapılan anket çalışmalarına göre ülkemizde çiftler haftada ortalama 2 kez seks yapmaktadırlar.

TÜRKLERİN DİĞER MİLLETLERE GÖRE SEKSE DAHA DÜŞKÜN OLDUĞU HURAFEDİR 

Bu elde edilen sonuç ise dünyadaki diğer ülkelerde yapılan araştırmalarda çıkan sonuçlara uyumludur. Yani Türklerin diğer milletlere göre sekse daha çok düşkün olduğu ve çok sık seks yaşadıkları düşüncesi bir cinsel mittir yani hurafedir. Yapılan araştırmalarda bu cinsel miti çürütmektedir.

(Mahmure)

 

Yorumlar