Piknogenolü ne işe yarar bağışıklık sistemini düzenliyor!

Piknogenoli nedir? Ne işe yarar? Merak edilen soruların yanıtlarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz. İşte piknogenol hakkında merak edilenler!

Piknogenolü ne işe yarar bağışıklık sistemini düzenliyor!

Piknegenolün ne olduğunu daha önce hiç duymuş muydunuz? İçerisinde yüksek antioksidan maddesi bulunduran piknegenol hakkında tüm merak edilenleri "Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr. Kerem Bıkmaz'dan öğrendik. Piknegenol nedir? Vücutta ne işe yarar? İşt merak edilenlerin cevabı elmaelma.com'da. 

Piknogenol vücutta ne işe yarar?

Serbest radikal süpürücüdür yani kalp damar hastalıklarını önlemede önemlidir. Ayrıca yaşlanmanın etkisini azaltıcı belirteçler vardır.Bağışıklık sisteminizi düzenler.Enflamasyon önleyici etkisi sebebiyle eğer artrit , ağrı şikayetleriniz varsa tedavi amaçlı kullanılabilir.Kas ve kramp ağrıları tedavisinde .Antikanser yani kanser koruyucu etkisi vardır.Karaciğer sirozu hastalığının tedavisinde .Şeker hastalığının tedavisinde.LDL-kolesterol dediğimiz yani kötü kolesterolü düşürme amaçlı tedavide Bir takım alerjilerin tedavisinde kullanılabilmektedir.

Peki bu saydığımız hastalıklara iyi gelen piknogenol nedir?

Piknogenol deniz çamı kabuklarından elde edilen prosiyanidinlerin karışımıdır. Piknogenol, Fransa’nın güneybatı sahillerinde yetişen flavonoit/polifenol yapısında bir bitki ekstresidir. Çam ağacı kabuklarının eski dönemlerde inflamatuvar hastalıklarda, yara iyileşmesinde, kanamaları önlemede, öksürük şurubu olarak, diş ağrılarının tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca piknogenolün antimikrobiyal etkilerinden dolayı ağız ve cilt sağlığını koruyucu olarak geleneksel kullanımına rastlanmaktadır.

 

Kaynak: Mahmure 

Yorumlar