Kadın boşalması squirting nedir işte tüm merak edilenler!

Kadın boşalması squirting nedir? Kadın boşalması ne kadar yaygındır? İdrar kaçırmadan mı kaynaklanır? İşte tüm merak edilenler!

Kadın boşalması squirting nedir işte tüm merak edilenler!

SGUİRTİNG: VAJİNADAN SIVI FIŞKIRMASI ANLAMINA GELİR 

Kadın boşalması denilen şey, orgazm sırasında vulva veya vajinadan sıvı fışkırması anlamına gelmektedir. Fışkırma yanı sguirting terimini mutlaka duymuşsunuzdur. Oldukça tartışma içeren bir konudur. Kimi yazarlar kadınların orgazm sırasında boşaldıklarını ileri sürmüştir. Fakat bu doğru bir düşünce değildir. 

NE KADAR YAYGINDIR? 

Kadınların boşalması erkeklere oranla daha zor olmaktadır. Öyle ki bazı kadınlar bunu ömür boyu yaşamayabilirler. Boşalabilen kadınların gerçek oranı tam olarak kesin değildir. Ama Marters and Johnson’s’ın 400’den fazla kadınla yaptığı meşhur laboratuar araştırmalarında, zirvede boşalabilen kimse kaydedilmemiştir. 

 NE KADAR SIVI ÜRETİLİR? 

Ne kadar sıvı üretiliği konusuda oldukça tartışmalı bir konudur. Genellikle seks düşkünü kadınların tek bir orgazmda litrelerce sıvı üretebildiğine dair yanlış inanışlar mevcuttur. Lakin bu drum hiçte gerçekçi değildir. Birçok vakada salgılanan sıvı miktarının genelde yarım kahve fincanı civarında izlenimler eldeedilmiştir. 

KADINLARDA UTANMA HİSSİNİN YAŞAMASINA NEDEN OLUYOR 

Kadın zirveye ulaştığında çarşafın ıslak olması onun utanma hissinin yaşanmasına neden olmaktadır. Bu deneyimi yaşamayan kadınların çoğu gelen sıvının idrar olduğunu düşünmekte ve bu şeyin kirli olduğunu varsaymaktadır. 

İDRAR KAÇIRMADAN KAYNAKLANMIYOR! 

Birçok kadın seks ya da başka etkinlikler sırasında biraz idrar kaçırabiliyor. Buna tıp dilinde stres idrar kaçırması denilmektedir. Bu sadece cinsellik sırasında değil aynı zamanda hapşırdığında, öksürdüğünde veya güldüğünde meydana gelmektedir. 1982 tarihli bir yayında, gelen sıvının idrar olmadığı, erkek prostatına eş değerde olduğu söylenin bezler tarafından salgılandığı ve  "su” olduğu ileri sürülmüştür.

KADIN BOŞALMASININ G NOKTASIYLA BAĞLANTISI VAR! 

G noktasının vajinanın önündeki erotik bir bölge olduğu söylenmektedir. Bu bölgenin üretkayla yakından bir bağlantısı bulunmaktadır. G noktası alanındaki baskı her zaman idrara çıkma isteği uyandıracaktır. Ama yine de uzmanlar buradaki baskının kadın boşalma sıvısı ürettebileceğini söylüyor. Ama bilimsel ve kanıtlanmış bir durum söz konusu değildir. 

 

Yorumlar