Bir insan evliliğe hazır olduğunu nasıl anlar evet demenin vakti geldi!

Evliliğe hazır olduğunu anlamanın yolları nelerdir? kadın erkek ilişkilerinin en büyük sorunu olan evliliğe hazır olup olmadınızı anlamak için...

Bir insan evliliğe hazır olduğunu nasıl anlar evet demenin vakti geldi!

Evliliğe hazır olup olmadığını anlamanın yolları nelerdir? Evlilik kararı nasıl alınır? Hayatımızda olan özel kişiler için özel düşüncelerimizden emin olmanın yolları neler? Hayatımıza giren bir çok kişiye değer veriyoruz elbette ancak o özel kişi için tek bir yastıkta sonsuz düşüncelerimizden emin olup olmadığımızı nasıl anlarız? Evlilik dediğimiz müessese elbette kolay bir karar değil ancak bazı durumlar bize verdiğimiz kararları ve düşüncelerimizi gizlemeye neden olur. O an için hislerinizi geri plana atıp yanlış kararlar alabilirsiniz. Bazen de hiç aklınızda olmadığını düşünürken bazen çoktan hazır olduğunuzun farkında olmayabilirsiniz. İşte! Hislerinizden emin olmanın 4 ipuçlarına göz atabilirsiniz...

evliliğe hazır olduğunu anlamanın yolları

BAŞKASININ DÜĞÜNÜNDE KENDİNİZİ HAYAL ETMEYE BAŞLADIYSANIZ...

Düğünlere gittiğinizde deli gibi halay çekmekten vakit bulduğunuzda kendinizi gelin ve damadın yerine koymaya ve kendi düğününüzü hayal etmeye başladıysanız sıranız geldi demektir. Hele bu düğünlere sevgilinizle birlikte gidip, bizim düğünümüz de şöyle olur, bizim düğünümüzde bunu kesinlikle yapmayalım gibi cümleler kurmaya başladıysanız bir sene içerisinde evlilik kesindir.

AYRI BİR EVDE 2 KİŞİLİK BİR YAŞAM ARZUSU BAŞLADIYSA...

Anne baba yanında yaşamak bir noktaya kadar güzeldir. Onların şefkatli kolları ve her daim arkanızı toplaması bulunmaz bir lükstür. Ancak tüm bunlara rağmen gözünüz ve gönlünüz kendi evinizi kurmaktan yanaysa, bilumum mobilya mağazalarını iç geçirerek gezmeye başladıysanız, evcilik başlasın!

ÇEVRENİZDEKİ TEK BEKAR OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜP İÇLENMELER BAŞLADIYSA...

Yaş kemale erdikçe çevrenizden her hafta bir evlenme teklifi, bir nişan bir de düğün haberi gelmeye başlar. Adeta her hafta elinize bir davetiye geçer ve siz bu davetiyelere sadece dalgın gözlerle uzun uzun bakmaya başlarsınız. Derdiniz yarı maaşın çeyrek altınlara gidecek olması değil, sizin ne zaman evleneceğiniz sorusuysa, evililiğe hazırsınız. Çünkü derdiniz küçük altından daha büyük.

BİR ÖMÜRÜ GEÇİREBİLECEK GİBİ HİSSEDİYORSANIZ...

Evliliğe insanı en yakın ve hazır hissettiren anlardan biri de sevgilinin suratına ya da bir mimiğie baktığınızda onunla bir ömür geçirebileceğinizi hissetmenizdir. O an size bunun için artık hazır olduğunuzu söyler. Ve bunu hissederek verdiğiniz evlilik kararından kolay kolay pişman olmazsınız.

Yorumlar