Nasıl orgazm olunur pelvik kaslarınızı çalıştırın!

Nasıl orgazm olunur? Cinsel hazzın doruk noktası olarak kabul edilen orgazmın sağlıklı bir şekilde yaşanmasının sırrı burada!

Nasıl orgazm olunur pelvik kaslarınızı çalıştırın!

Orgazm olmak cinsel hazzın doruk noktasıdır. Fakat birçok kadın bunu tam anlamıyla yaşayamıyor. Hatta mecbur kaldıklarından dolayı orgazm taklidi yapanlar bile var. Yapılan bazı hatalar kadınların orgazm olmasını zorlaştırıyor. Özellikle de partnerinden önce orgazm olamayan kadınların içeriğimize bir göz atmasında fayda var. Nasıl orgazm olunur? Kadınların daha kolay orgazm olabilmesini sağlayan şeyler neler? Orgazm olamayan kadınlar için Psikoterapist Dr Cem Keçe bazı tavsiyelerde bulunuyor. İşte kadınların daha kolay orgazm olabilmesi için yapılması gerekenler! 

PELVİK KASLARINIZI ÇALIŞTIRMAYI UNUTMAYIN 

Kadınlarda orgazma daha çabuk ulaşabilmenin yolu pelvik kaslarının çalıştırılmasından geçiyor. Pelvik kaslarının çalıştırışması çok önemlidir. Tuvalete gittiğinizde ya da otururken pelvik taban kaslarınızı idrar yapar gibi gevşetip ardından idrarınızı tutuyormuş gibi kasmayı sürekli bir hale getirin. Pelvik kaslarınızı bu şekilde sürekli olarak çalıştırmanız çabuk orgazm olmanızı sağlayacak bir koşuldur.

SPORU HAYATINIZDAN ÇIKARMAYIN 

Hayatın her alanında fayda sağlayan spor yapmak cinsel yaşamı da oldukça etkiliyor. Sağlıklı bir yaşamın ön koşulu olan spor sağlıklı bir cinsel yaşamın da ön koşuludur.Ağır sporlar yapmak zorunda değilsiniz sadece düzenli olarak egzersiz yapmanız yeterli olacaktır. 

AKTİF OLUN 

Kadınların orgazm olabilmesini kolaylaştıracak şeylerden biri de seks esnasında aktif olmasıdır. Bunu da en iyi kadın kalçasını öne iterek yani hareket ettirerek yapabilir. Bu da onun kontrolü elinde tutması ve kasılmasını ayarlayabilmesi anlamına gelmektedir.

İLK ŞART NEFES KONTROLÜ 

Tüm bunlardan bahsettik fakat orgazmın ilk şartından bahsetmedik. Orgazmın ilk koşulu nefes kontrolüdür. Özellikle de partnerlerinden önce orgazm olamayan kadınlar bu önerileri dikkatle dinlesin. Orgazm olabilmenin ilk şartı nefes kontrolüdür!

DÜZENLİ BESLENME İLE ORGAZMA ULAŞIN

Cinsel yoğunlaşmayı engelleyen yorgunluk hissini önlemek için süt, yerfıstığı, balık, et, peynir, yumurta, bezelye, soya fasulyesi, buğday özü ve yeşil sebzelerde bulunan “lösin”, arpa, beyin, yürek, süt, karaciğer, istiridye, nohut, bezelye, pirinç, soya fasulyesi, buğday özü ve buğday ununda bulunan “B1 vitamini” ve yoğurt, istiridye, yeşil sebze, mantar, buğday özünde bulunan “B2 vitamini kadınlarda vajina kaslarının esnekliği ile hareketliliğinin oluşumuna yardımcı olur

Yorumlar