Nemfomani nedir hastalığın bir çok nedeni bulunuyor!

Nemfomani nedir? Nemfomoni tedavisi nasıl yapılır? Seks düşkünlüğü olarak bilinen bu hastalık birçok kadının hayatını olumsuz yönde etkiliyor!

Nemfomani nedir hastalığın bir çok nedeni bulunuyor!
-A A+

Nemfomoni nedir? Nemfomoni tedavisi nasıl yapılır? Kadınlarda seks düşkünülü olarak bilinen bu hastalık hakkında tüm merak edilenleri Uzman Klinik Psikolog Gülçin Keskin'den öğrendik. İşte aşırı seks düşkünlüğü ve doyumsuzluğu olarak bilinen bu hastalık hakkında tüm merak edilenler! 

HİÇBİR ŞEKİLDE DOYUMA ULAŞMAZLAR 

 Adını ''Nymph''+mania'nın birleşmesinden alan nemfomani argo biçimde ifade edilecek olursa ''penis delisi'' olarak ifade edilir. Nemfomanik kadınlar, sadece tek bir adama karşı cinsel doyumsuzluk beslemezler. Her kesimden erkeklerle sevişme arzusu içinde olan bu kadınlar hiçbir şekilde doyuma ulaşmazlar.

HASTALIĞIN BİRÇOK NEDENİ BULUNUYOR 

Bu hastalığın nedenleri; Genetik faktörler, organik beyin hastalıkları,ruhsal bozukluklar,iç salgı bezlerindeki düzensizlik, çocukluk dönemindeki güvensiz ortam, sevgisiz ve ilgisiz ebeveyn hastalığın nedenleri arasında bulunuyor. 

SEKS DÜŞÜNMEKTEN GÜNDELİK İŞLERİNİ YAPAMAZLAR 

Bu kadınların ortak özelliklerinden bahsedecek olursak: Öfkeli sinirli ve sürekli gergindirler. Bir şeyler yolunda gitmiyor hissini sıkça yaşarlar.
İşlevsellikleri bozulmuştur. Gündelik işlerini yapamaz hale gelirler, çünkü buldukları her fırsatta sevişmek isterler. Dikkatlerini toplamakta zorluk çekerler.
Orgazm bozukluğu sıkça görülür çünkü boşalırken bile doyuma ulaşamazlar. O yüzden gevşeyemezler ve cinsel gerginlik devam eder.Doruk noktaları çok yüksektir. Bundan dolayı yaşadıkları hiçbir seks onlar için yeterli değildir.

''MESSALİNA KOMPLEKSİ'' OLARAK DA BİLİNİR

Tarihte Roma İmparatorluğunda Messalina da her gece farklı kılıklara girerek cinsel arzusunu bastırmak için farklı adamlarla birlikte olurdu. O yüzden nemfomani ''Messalina Kompleksi'' olarak da bilinir. Nemfomani ne yazık ki alkol, madde ve porno bağımlılığı gibi çeşitli bağımlılıkları da beraberinde getirir. 

HASTALIĞIN TEDAVİSİ İÇİN DOKTOR YARDIMI ALINMASI GEREKİYOR 

Bu hastalığın tedavisi alanında uzman bir psikologdan ya da psikiyatristten destek alınarak yapılabilir.