Yatağa özgüvenli girmenin bu yolları çok işinize yarayacak!

Yatak odasındaki hazzın ve başarının temeli ilk önce kendini beğenmekten ve özgüvenli olmaktan geçiyor. İşte yatağa özgüvenli girmenin yolları...

Yatağa özgüvenli girmenin bu yolları çok işinize yarayacak!

Sevdiğiniz adamla çok uyumlusunuz, her şeyinizi paylaşıyorsunuz ve yanında kendinizi çok rahat hissediyorsunuz. Ancak iş yakınlaşma ve ötesine geldiğinde birdenbire kendinizi huzursuz, kasılmış ve ne yapacağınızı bilemez bir halde mi buluyorsunuz...Kimi zaman özgüven eksikliğinden kimi zaman ise geçmişte yaşanan olumsuz bazı durumlardan kaynaklanabilecek bu kendini kasma durumunu sizde yaşıyor ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız o, halde size bazı tavsiyelerimiz olacak.

Çıplaklığa alışın!


Geceleri yatağa çıplak girin. Öncelikle kendi çıplaklığınızla barışmanız gerekir. Vücudunudan çekinmeyin. Bunu yapmanın ilk yolu ise kendi vücudunu tanımaktan geçiyor. Kendi vücudunuzun güzel olduğunu düşündükçe ve sevdikçe özgüveniniz artar. Siz kendinizi beğenmeye başladıkça bu karşı tarafda yansır.

Doğru iç çamaşırları giyin! 


İç çamaşırı çok önemli bir detaydır. Seçtiğiniz iç çamaşırı sizi sıkarsa olduğunuzdan daha kilolu gözükürsünüz ve kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Ancak doğru iç çamaşırıyla kendinize güven duygunuz artar ve kendinizi daha iyi hissedersiniz. En önemlisi ise siz kendinizi iyi hissetikçe karşınızdaki kişiyede iyi hissetirirsiniz. 

Kendinizi eleştirmekten vazgeçin!

Partneriniz sizi zaten beğendiği için yatağa girmiştir. Siz vücudunuzda beğenmediğiniz şeyleri söyledikçe oralara daha çok dikkat çekmiş olursunuz. Belkide partnerinizi  tahrik eden yeriniz başka bir yer ve siz ona zorla hoşlanmadığınız yerinize odaklanmasını söylüyorsunuz. Kendinizi bu duruma sokmayın. 

Karşı tarafında Kendine Güveni Olmayabilir

Siz kendinizi beğenmiyor, vücudunuzda kusurlu bulduğunuz yerlerden çekiniyor olabilirsiniz ancak partnerinizde aynı durumda olabilir düşüncesiyle kendinizi rahatlatmaya çalışmalısınız. Onun da kendisinde beğenmediği ve değiştirmek istediği şeyler mutlaka vardır. Sadece bunları size ifade etmemiştir. Sonuçta sizinle yatağa girme isteği olan partneriniz sizi eleştirmek için orda değil. 

Geçmiş Travmalar Sorun Yaratabilir

Kadınların geçmişte yaşamış olduğu bazı olumsuz deneyimler cinsel birlikteliklerde su yüzüne çıkabilmektedir. Ağrılı cinsel ilişki şekilde kendini gösterebilen durumlarda psikoterapi desteği gerekebilmektedir.

Yorumlar