Oral seksin zararları nelerdir? Kansere yol açabiliyor!

Yaygın bir cinsel ilişki türü olan oral seksin dikkatli olunmadığında yol açabileceği birtakım zararları olduğunu biliyor muydunuz?

Oral seksin zararları nelerdir? Kansere yol açabiliyor!

Oral seks bir cinsel ilişki türüdür. Ağız yoluyla tatmin sağlanan bu ilişki biçimi çoğu zaman farklı bir cinsel deneyim yaşatıp ilişkilere heyecan katsa da aslında birtakım zararları olduğu da bir gerçek. Peki oral seks deneyimi yaşayanlar ya da bilgi sahibi olmak isteyenler için bu zararlar nedir ve nelere dikkat etmek gereklidir? Elmaelma.com olarak oral seksin zararlarını sizler için derledik. İşte oral seksin zararları...

Temizlikten Emin Olunmalıdır...

Cinsel organlar gün boyunca havasız kaldıklarından oral seks öncesi bu alanların temizliğine ekstra dikkat edilmelidir. Cinsel organlar ve ağız enfeksiyon oluşumunun kolaylıkla gerçekleşebileceği bölgelerdir. Vajinanın içinin sabunla yıkanmaması gerekir. İç kısmına kaçırmamak kaydıyla bol su ve sabunla temizlenmelidir.

Hastalıklara Dikkat!

Oral seks sırasında yutulabilecek spremler cinsel yolla bulaşan çeşitli hastalıklara neden olabilir. Özellikle HIV virüsü kapma olasılığı yüksektir. Vajinal sekste olduğundan daha fazla hijyen gerektirdiğinden yol açabileceği herpes, Hepatit B,  frengi ve bel soğukluğu riski de fazladır. Bunların haricinde gırtlak, ağız, dil ve bademcik kanserine de yol açabiliyor.

Dişlerinizi Kullanmayın

Oral seks sırasında dişlerin kullanılması cinsel organların yıpranmasına sebep olabilir ayrıca iltihaplanmış dişler mikroplar için daha uygun ortamlar yaratabilir.

 

 

 

 

Yorumlar