Başak Sayan'ın yeni kitabı Rüzgâr Olmak İsteyen Çocuk okurlarıyla buluşuyor

Başak Sayan’ın Rüzgâr Olmak İsteyen Çocuk adlı kitabı 2 Mart’tan itibaren İnkılâp Kitabevi logosu ile raflarda yerini alıyor.

Başak Sayan'ın yeni kitabı Rüzgâr Olmak İsteyen Çocuk okurlarıyla buluşuyor

Bağlanma Korkusu, Kelebeğin Kaderi ve Ölü Kuşların Sessizliği kitapları ile büyük yankı uyandıran Başak Sayan, şimdi de Rüzgâr Olmak İsteyen Çocuk kitabını minik okuyucularına armağan ediyor. Yazarın ilk çocuk kitabı olan Rüzgâr Olmak İsteyen Çocuk, okuyucularına gizemli, eğlenceli ve mucizevi bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Hayal kurmanın gücüne inanan yazar bu kitabında çocuklara hayallerinden asla vazgeçmemeleri gerektiğini anlatıyor.

ARKA KAPAKTAKİ MESAJ

Yoksa büyükler her zaman haklı değiller midir? Ailesi ile birlikte ormana bakan yeni bir eve taşınan Milo’nun en büyük hayali tıpkı bir rüzgâr gibi uçmak ve dünyanın her yanına gidebilmektir. Ancak Milo’nun bu isteği büyükler ve hatta, inanmayacaksınız belki ama, okuldaki arkadaşları tarafından bile kabul görmez. Olacak iş midir, rüzgâr olup uçmak görülmüş şey midir? Bir gün Milo ormana doğru kısa bir yürüyüşe çıkar. Bu yürüyüşte karşısına çıkan kurt, Milo ile konuşmaya başlar ve ona yaşayan her canlının bir hayali olduğunu ve herkesin hayallerini gerçekleştirebileceğini söyler! Elbette ki etrafındaki hiç kimse Milo’nun bir kurtla konuşabildiğine de inanmaz. Olacak iş midir? Hayvanların konuştuğu görülmüş şey midir? Neye inanacağını şaşıran Milo, şüpheye düştükçe yeni dostları da hayatından bir bir çıkar. Neredeyse hayallerini bile gerçekleştiremeyeceğini düşünür. Oysa etrafında, ona mucizelerin gerçek olabileceğini söyleyen o kadar çok şey vardır ki… Milo, kendisine arkadaşlık eden bir kurt, bir ağaç, bir çiçek ve sincap kardeşler sayesinde büyüklerin her zaman haklı olmadıklarını fark eder, çünkü inanmak başarmanın yarısıdır, aksi olsa dünyada belki de hiç kelebek olmayabilirdi… Nasıl mı? İşte onu size Milo gösterecek. Milo’nun başından geçenleri okudukça mucizelerin gerçekleşeceğini siz de göreceksiniz…

 

 

 

 

 

 

Yorumlar