Alkali diyetlerde kahvaltı nasıl olmalı vücudun pH dengesini sağlıyor!

Alkali beslenme neden önemlidir? Alkali diyetlerde kahvaltı nasıl olmalıdır? Bu diyetle vücudunuzdaki asitlerin önüne geçip, pH dengesini koruyabileceksiniz.

Alkali diyetlerde kahvaltı nasıl olmalı vücudun pH dengesini sağlıyor!

Vücudun pH dengesini korumaya yönelik bir beslenme çeşidi olan alkali diyeti duymuş muydunuz? Alkali diyet vücudun pH dengesini korurken aynı zamanda yediğiniz yiyeceklerin vücudunuzdaki asidik ortamı sağlamasına engel olmaktadır. Bu nedenle daha sağlıklı bir yaşam için herkesin uygulaması gereken alkali diyette günün en önemli öğünü olan kahvaltının nasıl yapılması gerektiğini sizler için araştırdık. Peki alkali diyette kahvaltı nasıl olmalı? Alkali beslenme neden önemlidir? Gelin bu soruların yanıtlarına beraber bakalım!

VÜCUDUMUZUN ALKALİ BİR PH DERECESİ VAR 

Alkali beslenmenin faydalarını duymayan yoktur. Yapılan araştırmalar, vücudumuzun alkali bir pH derecesine sahip olması gerektiğini göstermektedir. 

İŞLENMİŞ GIDALAR VÜCUTTA ASİT YAPIYOR 

Gün içerisinde yediğimiz yiyecekler oldukça fazla derecede asit miktarına sahiptir. Özellikle, tuz, yağ, işlenmiş gıdalar, hamur işleri. Bu gibi yiyecekler mideye girdiği zaman vücudumuzun hücreleri için asitli bir ortam yaratmaktadır. Bu gibi durumlarda çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına neden oluyor. Bu durumun önüne geçilebilmesi için yapılması gereken şey, alkali değerlere sahip beslenme şekli oluşturmak. 

ALKALİ DİYETTE KAHVALTI ÖNERİSİ! 

Güne daha sağlıklı ve enerjik başlamak istiyorsanız yapmanız gerekn ilk şey uyanır uyanmaz limonlu su içmek olmalıdır. Bu içeceği kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına içmelisiniz.  Yoğun bir güne başlamadan önce bir duş alabilir, ruhsal anlamda da fiziksel olarakta kendinizi hazırlayabilirsiniz. 30 dakika geçtikten sonra artık kahvaltınızı hazırlamaya başlayabilirisiniz. 

8 KAHVALTI SEÇENEĞİ

1-) Bir kase dilimlenmiş elma ve kavun. Yanında badem sütü.

2-) Ispanaklı omlet ve bir bardak havuç suyu.
3-) Pita ekmeği ve çeri domates. Yanında yeşil çay.
4-) Bir adet elma ve pancardan hazırlanmış smoothie. Üzerine bal sürülmüş ekmek.
5-) Ispanaklı pankek. Bir bardak doğal ananas suyu.
6-) Armut suyu, bir kase vişne, üstüne kavun ve fındık veya badem.
7-) Yeşil çay, bir kase kuru meyve. İki diş sarımsaklı omlet.
8-) Bir bardak doğal elma suyu, haşlanmış ve ardından bir tutam tarçın ile fırına verilmiş iki havuç. Pita ekmeği ve birkaç çeri domates.Alkali diyetlerdeki kahvaltı öğününü bu seçeneklerdeki diyetlerden herhangi birini uygulayarak yapabilirsiniz.  

Yorumlar