Yumurta kabuğunun kolay soyulması için şoka sokun!

Yumurtayı kolay soyma yöntemleri neler? Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzeti olan yumurtanın kabuğunu soymak eziyete dönüşmesin!

Yumurta kabuğunun kolay soyulması için şoka sokun!

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan yumurtayı soymak her zaman eziyete mi dönüşüyor? Sizler için harika bir önerimiz var. Kabuğuna yapışan yumurtayı rahatlıkla çıkarabileceğiniz pratik yöntemleri sizler için hazırladık. Peki yumurtayı kolay soyma yöntemleri neler? diyorsanız haberimize bir göz atmanızda fayda var! İşte sizi bu eziyetten kurtaracak birkaç pratik bilgi! 

YUMURTALARINIZI ŞOKA SOKUN

Bir yumurtanın kolay soyulabilmesinin en etkili yolu onu şoka sokmaktır. Yani sıcak sudan alıp, birden soğuk su uygulaması yaptığınız zaman yumurtalarınız şoka girecek ve kabukları çok çabuk soyulacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken bir husus var. Yumurtayı sıcak suya koyup daha hızlı kaynatmayı hedeflemek yerine soğuk suya koyup öyle haşlamayı denemelisiniz. Bu şekilde yumurtanızın çok çabuk soyulduğunu göreceksiniz. 

MASAJ UYGULAYIN 

Zannediyormusunuz masaj sadece insanları rahatlatan bir faktör. Hayır aynı şey bazı besinler içinde geçerli. Şaka yapmıyoruz. Örneğin yumurta.Yumurtayı rahat bir şekilde soyabilmenizin bir başka etkili yolu ise masaj yapmaktan geçiyor. Yumurtayı tezgahta tek elinizle hafif hafif masaj yaparak, kabuklarının kolaylıkla soyulabilmesini sağlayabilirisiniz. 

YUMURTAYI SALLAYIN 

Yumurta kabuğunun etkili bir şekilde soyulmasını sağlayan bir diğer faktör ise biraz hırpalamaktan geçiyor. Hırpalamak derken kastettiğimiz şey sallamak.  Az bir miktar suyun bulunduğu bir bardağa yumurtayı koyun, bardağın ağzını elinizle kapatın ve 20 saniye kadar yumurtanın başını iyice döndürebilecek şekilde sallayın, ters yüz edin, çalkalayın. İşe yaradığını göreceksiniz.

 

 

Yorumlar