Antioksidan nedir erken yaşlanma yaşayabilirsiniz!

Diyet listelerinde yer alan 'Antioksidan' özelliği olan besinleri tercih ediyoruz. Peki antioksidanın ne olduğunu biliyor muyuz?

Diyet listelerinde veya yiyecek alışverişlerinde sepete atarken seçip dikkat ettiğimiz besinleri genellikle 'Antioksidan' olma ya da olmama özelliğine göre değerlendiriyoruz. Peki sık sık karşımıza çıkan ve hayatımızın içinde olan 'Antioksidan nedir? Antioksidan nasıl hesaplanır?' gibi sıklıkla sorulan soruların yanıtını Nutrigenetik Uzmanı Diyetisyen Şule Arslan antioksidan ihtiyaçları hakkında merak edilenleri bilgilendirdi.

Oksidan maddeler, hücrelerimize ve hücrelerimizin yönetici molekülü olan DNA’mıza kimyasal olarak zarar verip kanser başta olmak üzere birçok hastalığa sebep olurlar. Antioksidan maddeler ise oksidan maddelerin bu zararlı etkilerinin oluşmasını engellerler.

Antioksidan maddeler, vücudumuza sebze, meyve, baharat ve yağlar aracılığıyla doğal olarak ya da besin destekleri yoluyla alınabilirler. Antioksidanların gereğinden az alınması durumunda oksidan maddeler hücrelerimize zarar vererek onların ölmesine ya da işlevlerinin bozulmasına sebep olabilir. Bu durumda çeşitli hastalıklar ile erken yaşlanma durumu meydana gelebilir.

Antioksidan maddelerin gereğinden fazla alınması da onaylanan bir durum değildir. Bu sebeple optimum antioksidan alımı gerçekleşmelidir. Ancak size özel antioksidan ihtiyacını hesaplamak şimdiye kadar en zorlandığımız konulardan biriydi.

Bizler, Nextgen Diyet Plus paketimizle sizlere kalıcı ve etkili kilo vermenin yanında, sizin antioksidan savunma mekanizmanızda rol alan genlerinize de bakıyoruz. Tamamen Türk bilim insanlarından oluşan ekibimiz tarafından geliştirilen algoritmayla size özel ve en doğu miktarda, ihtiyacınız olan antioksidan miktarını hesaplıyoruz. Böylece siz kilo verirken, hücrelerinizin korunmasını sağlıyor ve yaşlanma sürecinizi geciktiriyoruz. Daha da önemlisi, çeşitli kanserler başta olmak üzere hastalıklara yakalanma riskinizi azaltıyoruz. Siz de optimum sağlık seviyesine ulaşmak ve yaşlanma süreçlerinizi geciktirmek için kendinize en uygun miktarda antioksidan maddeyi diyetinizde mutlaka barındırın.

Yorumlar