Çekirdek kilo aldırır mı iştem merak edien sorunun yanıtı!

Çekirdek kilo aldırır mı? Severek tükettiğimiz neredeyse elimizden hiç düşürmediğimiz çekirdek kilo aldırır mı? İşte merak edilen sorunun yanıtı!

Çekirdek kilo aldırır mı iştem merak edien sorunun yanıtı!

Ülkemizde severek tüketilen kuruyemişlerden bir tanesi de hiç şüphesiz çekirdektir. Hepimizin ayıla bayıla yediği çekirdeğin kilo aldırıp aldırmadığı konusu ise en çok merak edilen konular arasında! İçerisinde bulundurduğu yağ oranının fazla olması nedeniyle kafalarda soru işareti oluşturan çekirdek gerçekten kilo aldırıyor mu? İşte merak ettiğinz sorunun detaylı yanıtı! 

İştahı kapatıyor

Tüm besinler gibi çekirdekte aşırı tüketildiğinde yarardan çok zarar sağlayabilir. Bu nedenle çekirdeği tüketirken az miktarda tüketerek faydasından yararlanabiliriz. Çekirdek yeterli miktarda tüketildiğinde iştahın kapanmasına yardımcı olabilir.

Aşırı çekirdek tüketimi cildi bozuyor 

Çekirdeği gün içeriside belli aralıklarla tüketmeniz kilo vermenize yardımcı olabilir. Özellikle metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir husus vasr. Çekirdeğin aşırı tüketimi cildinizin yağlanmasına neden olacaktır. Cilt sorunu yaşamak istemiyorsanız çekirdek tüketiminde aşırıya kaçmamanız yerinde bir karar olacaktır. 

İŞTE AY ÇEKİRDEĞİNİN BESİN DEĞERİ

Kalori 584kcal % 29.2
Karbonhidrat 20.0 g % 6.7
Lif 8.6 g % 34.4
Demir 5.3 mg % 29.2
Kalsiyum 78.0 mg % 7.8
A vitamini 50.0 IU % 10
Potasyum 645.0 mg % 18.4
Kolestrol 0.0 mg % 0.0
Protein 20.8 g % 41.6

 

 

 

Yorumlar