Pratik saç maskesi önerileri ışıl ışıl bir görünüm için...

Evde pratik saç maskesi önerileri neler? Evde saç maskesi nasıl yapılır? İşte evinizde rahatlıkla basit malzemelerle hazırlayacağınız maske tarifleri!

Pratik saç maskesi önerileri ışıl ışıl bir görünüm için...

Saçlarınızın yıpranmış ve solgun görünmesinden şikayetçi misiniz? Dışarıdaki bakım ürünlerine para vermekten sıkıldınız mı? Endişelenmeyin! Eve uygulayacağınız basit malemelerle yapılan maske tarifleri sayesinde siz de sağlıklı ve parlak görünen saçlara kavuşabileceksiniz. Elmaelma.com olarak sizlere sağlıklı ve parlak görünen saçlara sahip olmanızı sağlayacak maske tariflerini hazırladık. İşte tüm yapmanız gerekenler! 

ZEYTİNYAĞLI İLE PRATİK SAÇ MASKESİ TARİFİ

Bu harika maske saçların nemlenmesine aynı zamanda yumuşacık ve parıl parıl parlamasını sağlayacaktır.

Malzemeler;

İki adet yumurta, 6 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı;

Evde sıklıkla kullanmadığımız bir kap içerisinde iki malzemeyi homojen bir kıvam alana kadar çırpalım ve saç diplerinden saç uçlarına kadar sürüp bone ile saçlarımızı kapatalım. 20 dakika beklettikten sonra saçlarımızı bol su ile yıkayalım.

MUZLA PRATİK SAÇ MASKESİ TARİFİ

Zamanla yıpranmış saçlarınızın bakım ve onarımını sağlayarak güçlü bir şeklide uzamasına yardımcı olacaktır.

Malzemeler;

1 adet muz, 2 çay kaşığı badem yağı

Yapılışı;

Muzu çatalla ezerek içine badem yağını ekleyip çırpın. Saç köklerinizden başlayarak tüm saçlarınıza elinizle masaj yaparak yedirebilirsiniz. Bu maskeyi 10 dakika bekletip bol su ile durulayınız.

 

Yorumlar