Nane çayı ile zayıflama rahatlıkla kilo vereceksiniz!

Nane sapı çayı ile zayıflanır mı? Nane sapı çayının faydaları neler? Metabolizmayı hızlandıran bu çay ile kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşacaksınız!

Nane çayı ile zayıflama rahatlıkla kilo vereceksiniz!

Nane bitkisi evde yetiştirmesi bile çok kolay olan bir bitkidir. Bu nedenle de kullanımı oldukça popülerdir. Nane bitkisinden özellikle eski zamanlarda alternatif tıp alanında yararlanılmıştır. Günümüzde ise nane ister taze olsun ister kuru olsun mutfaklarımızda yerini almış durumdadır. Ferahlatıcı tadı sayesinde kek, kurabiye, şekersiz ürünler ve enerji yiyeceklerinde kullanılmakta bunun yanı sıra nane bitkisinden yapılan çay da metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Peki nane sapı çayı ile zayıflanır mı? Nane sapı çayının faydaları nelerdir? Bu gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte nane ile ilgili tüm bilinmesi gerekenler! 

 METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR 

Nane hepinizin de bildiği gibi kokusuyla ve tadıyla mest eden bir bitkidir. Günlük hayatta da sıklıkla kullanılan yemeklerde tercih edilen bu bitki sağlık açısından oldukça faydalı. Bunun yanı sıra metabolizmayı hızlandırarak, zayıflama üzerinde de etki etmektedir. 

İŞTAH KAPATICI ÖZELLİĞE SAHİP 

Nane çayı tek başına tüketilebildiği gibi aynı zamanda zerdeçal veya elma gibi faydalı besinlerle de tüketilebilir. İnsan vücudu için son derece yararlı olan nane sapı, sert kokusu ile iştah kapatıcı bir özelliğe sahiptir. 

SİNDİRİM SİSTEMİNİN DÜZENLİ OLARAK ÇALIŞMASINI SAĞLAMAKTADIR 

Nane sapı sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırarak zayıflama üzerinde etki etmektedir. Özellikle de bölgesel zayıflama konusunda çok büyük bir etkisi bulunmaktadır. 

MİDEDEKİ ŞİŞKİNLİĞİ GİDERİYOR 

Midedeki istenmeyen gazların vücut dışına çıkmasını sağlamaktadır. Çoğu insanda meydana gelen ve oldukça can sıkıcı olan yemek yedikten sonra ortaya çıkan şişkinlik sorununu da gidermeye yardımcı olmaktadır. 

EVDE NANE ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?

Malzemeler:

Yarım litre su, 2 yemek kaşığı nane (Yaş ya da kuru), 1 adet limon dilimi

Hazırlanışı:

Yarım litre suyu, kaynattıktan sonra cam kapaklı kabın içine aktarın. 2 yemek kaşığı kadar nane serpin ve güzelce karıştırın. Uçucu yağ barındıran nanede ki bu özlerin kaybolmaması için kapağını vakit kaybetmeden kapatın. 5 dakika dinlendirdikten sonra içeceğiniz kupaya dökün ve içine 1 dilim limon ekleyin

 

Yorumlar