Hepsi olmaya çalışan "Bayan Hiçbiri"!

Neslimiz lanetlendi 21. yy kadınlarından beklenenler her geçen gün artarken, günler 24 saatten ibaret olmaya devam ediyor. Neye yetişeceğimizi artık şaşırmış durumdayız!

Hepsi olmaya çalışan "Bayan Hiçbiri"!

Genç yazar Aybike Ertürk’ün Ocak ayında satışa sunulan ilk kitabı; ‘’Bayan Hiçbiri’’, günümüz şehirli kadınlarının; şefkatli anne, ateşli sevgili, aynı zamanda da kariyer sahibi iş kadını rollerini üstlenmeye çalışırken yaşadığı zorlukları ve tükenmişliği sade ve eğlenceli bir dil ile anlatıyor.

Hamilelerin kilolarının birbiriyle kıyaslandığı, en zayıf hamilenin başarılı sayıldığı, gece dışarı çıkan anneye gıptayla bakıldığı, iş söz konusu olduğunda sadece para kazanmanın yetmediği, altın varaklarla süslenmiş, başarı hikâyeleriyle dolu bir kariyerin kabul gördüğü bir dönemden geçiyoruz. Zorluklarla dolu bu engebeli yolda başarıya ulaşabilmenin tek yolu ise “4 çekerli kadın” olabilmek.

Bizler, annelerinin hayalini yaşayan ama anneleri gibi “anne” olmaya özlem duyan arada kalmış bir nesiliz! Kısa devre yapmamıza az kaldı! Sistem çöktü! Ya yenisi gelene kadar debelenip durmaya devam edeceğiz ya da ruhumuzu özgür bırakıp “Hiçbiri” olmayı kabul edeceğiz...Kim bilir belki o zaman “Hepsi” olmayı başarırız.

“4 çekerli kadın” olmaya çalışan Ela’nın amansız, bir o kadar da komik mücadelesine tanıklık edeceğiz...

Ateşli sevgili, şefkatli anne ve kariyer sahibi iş kadını kimlikleri arasında sıkışıp kalan Ela’nın hikayesinin içtenlikle anlatıldığı kitapta Ela, bir yandan aşık olduğu kocasını elinde tutmaya çalışırken bir yandan da geçirdiği içsel ve fiziksel değişimle başa çıkmaya çalışacaktır. Ancak içinde kuluçkaya yatan kıskanç kadın, hormonların da etkisiyle tüm benliğini ele geçirdiğinden bu hiç kolay olmayacak; Ela kendini amansız bir o kadar da komik bir mücadelenin içinde bulacaktır. 

Yazar Hakkında

1979 yılında İstanbul’da doğan Aybike Ertürk,  1997 yılındaÖzel Kalamış Lisesi’ni, 2002 yılında Ankara Üniversitesi DTCF İngiliz Dil ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Aynı yıl Milliyet Gazetesi’nde editör asistanı olarak stajını yaptıktan sonra, 2002-2004 yılları arasında çeşitli reklam ajanslarında metin yazarı olarak çalıştı. 2004 yılında Barış Pirhasan ve Levent Kazak’ın kurduğu “Senaryo Stüdyosu” na kursiyer olarak girdikten kısa bir süre sonra, profesyonel olarak senaryo yazarlığına adım attı. 2005- 2008 yılları arasında “Düşler ve Gerçekler”, “Emret Komutanım”, Kızlar Yurdu”,  “Düğün Şarkıcısı” ve “Pulsar” adlı televizyon dizilerinin yanı sıra,  bir Orhan Kemal uyarlaması olan “İspinozlar” ve ‘’Balıketi ‘’adlı televizyon filmlerinin senaristliğini üstlendi. Kızının doğumuyla beraber televizyon kariyerine ara veren yazar, bu süre içerisinde çeşitli yapım şirketleri için proje tasarım çalışmalarında bulundu. 2013 yılında ise yıllardır hayalini kurduğu özgürce yazabilme arzusunu gerçekleştirdiği  “Bayan Hiçbiri” adlı ilk romanını yazdı.

Yorumlar