Çevreci çocuklara Beyoğlu'ndan hediye

Beyoğlu Belediyesi, çocuklara tatil hediyesi olarak mobil havuzlarına bu yıl Aqua Park Mobil Eğlence Havuzu'nu ekledi. Üstelik çevreci çocuklara ücretsiz eğlence hakkıyla!

Çevreci çocuklara Beyoğlu'ndan hediye

Hasköy sahilindeki iki mobil eğlence havuzu, geri dönüşümlü atık getiren çevreci çocuklara akşama kadar yüzme keyfi yaşatıyor. Beyoğlu Belediyesi'nin her yıl yaz spor okulları kapsamında çocuklar için hizmete sunduğu mobil havuzlara bu yıl daha eğlencelisi eklendi. "Aqua Park Mobil Eğlence Havuzu" yaz aylarının sıcağında ilçedeki çocukları serinletirken bir yandan da eğlendiriyor.

Hasköy Sahili'ndeki Beyoğlu Belediyesi Yelken Kulübü'nün yanına kurulan eğlence havuzuna girebilmek için yapılması gereken tek şey kağıt, plastik, pil ve cam gibi dönüşümlü bir atık getirmek. Çocuklar, getirdikleri geri dönüşümlü atıkları havuzların etrafına yerleştirilen geri dönüşüm konteynerleri ve kutulara atıyor, görevlilerden havuza girmek için biletini alıyor ve kendini eğlence havuzundaki serin suya atıyor. Böylece, "Doğaya Destek Sizden, Havuz Biletiniz Bizden" sloganıyla devam eden proje kapsamında çocuklar hem çevresine sahip çıkıyor, hem de yaz sıcağında havuzda eğlenmenin keyfini yaşıyor.

Mobil eğlence havuzunda çocukların eğlenmesi için her şey düşünüldü. Çocuklar, kendileri için tasarlanan yüzen oyuncaklar, korsan gemiler, su canavarları ve su kaydıraklarıyla suyun en eğlenceli haliyle tanışıyor. 20 metre ve 12 metre çapındaki havuzları çocuklar, haftanın 7 günü 12.00-19.00 saatleri arasında uzman eğitimcilerin gözetiminde ücretsiz kullanabiliyor. İlçede yaşayan genç nesli geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmek amacıyla Hasköy sahiline kurulan mobil eğlence havuzu 26 Ağustos 2011 tarihine kadar hizmet verecek.

Yorumlar