Cinsel hazzı arttıran yiyecekler 2 katına çıkarıyor!

Cinsel zevki arttıran yiyecekler nelerdir? Cinsel hazzı arttırmak isteyenlerin tüketmesi gereken afrodizyak etkisi yaratan 5 bitkiyi sizler için hazırladık!

Cinsel hazzı arttıran yiyecekler 2 katına çıkarıyor!

Antik Mısır'da tedavi amaçlı kullanılan bazı bitkilerin cinsel performansı arttırdığı bilinmektedir. Bu bitkilerin etkileri henüz kanıtlanamamıştır lakin besin değerleri açısından oldukça zengin olan bu besinler günümüzde de popüleritesini korumaya devam etmektedir. Çin tıbında da yerini sağlamlaştıran bu bitkileri kullananların deneyimlerinden yola çıkarak etkileri gözlenen 5 doğal afrodizyak kaynağı!

GİNSENG:

Asya kökenli olan ginseng, Çin tıbbında kendisine yer bulmuştur. Birden fazla çeşidi bulunan bitkinin en etkili olanı ise kırmızı renklisi. Kırmızı ginsengin testosteron seviyesini artırdığı söyleniyor. Linidonun yükselmesine yardım eden ginseng aynı zamanda östrojen üretimine de teşvik eder.

MACA:

 Peru'nun yüksek kısımlarında yetişen maca bitkisi doğal bir afrodizyak kaynağıdır. Hatta İnka İmparatorluğu’nda afrodizyak olarak kullanıldığı söylenir. Libido artırmasının yanı sıra antidepresan özelliği de bulunur.

MABET AĞACI:

Asya kökenli olan bu bitki hem kadınlarda hem de erkeklerde etkili olduğu söylenir. Mabet ağacı bitkisinde dolaşımına yardımcı, antioksidan özellikler taşıyan flavonoid maddesi bulunur.

YOHİMBE:

 Zambiya kökenli olan bitki, yohimbe ağacından elde edilir. Ortada kanıtlanan bir çalışma olmasa da bitkiyi kullananların yüzde 50'si cinsel fonksiyonları yeniden kazandırdığını söylüyor. Afrodizyak etkisinin yanı sıra kas ağrılarına ve yorgunluğa iyi geldiği söyleniyor.

SAFRAN: 

 Safranın etkileri anlık değil, uzun dönemde bütünsel bir iyileştirme sağladığı söyleniyor. Yüzyıllardır cinsel sorunların tedavisinde kullanılan safran bitkisinin yaygın olarak kullanıldığı yer Antik Mısır ve Klasik Yunanistan'dır.

Yorumlar