Haftada kaç kez cinsel ilişkiye girilmeli sekse ara veriyorsanız...

Haftada kaç kez cinsel ilişkiye girilmeli? Çiftlerin en çok merak ettiği sorulardan biri olan bu sorunun yanıtına gelin beraber bakalım!

Haftada kaç kez cinsel ilişkiye girilmeli sekse ara veriyorsanız...

Haftada kaç kez ilişkiye girilmeli? Bu soru neredeyse tüm çiftlerin kendi kendine sorduğu bir sorudur. Kimisi ''acaba fazla mı seks yapıyorum?'' diye düşünürken kimisi de ''acaba yeterince seks yapıyor muyum?'' sorularını kendisine soruyor. Peki bunun için uzmanlar ne diyor? Haftada kaç kez seks yapmak gerekiyor?  Çiftlerin en çok merak ettiği sorulardan biri olan bu sorunun yanıtına gelin beraber bakalım! 

HAFTADA 2 KERE SEKS YAPIP BİR AY ARA VERİYORSANIZ...

İlk olarak yapanız gereken şey partnerinizle aranızdaki cinsel düzeninizi düşünmelisiniz. Eğerki haftada 2 kere cinsellik yaşayıp 1 ay veya 2 ay ara veriyorsanız bu düzensiz olduğunuzu göstermektedir.  Düzenli bir cinsel ilişki daha sağlıklıdır. Bu nedenle ilişkinizdeki cinsellik düzeninizi gözden geçirmekte fayda olacaktır. 

HAFTADA EN AZ 3 KERE CİNSELLİK YAŞAMALISINIZ

Bunu tercih etmek yerine düzenli bir cinselliği tercih etmelisiniz. Yani haftada en az 3 kere cinsellik yaşamalısınız bu durum aynı zamanda cinsel hormonlarınızı da düzene girmesini sağlamaktadır. Bu durumda cinsellikten de soğumayacak eşinizle aranızda fizyolojik olarakta bir bağ kuracaksınız.

 Yorumlar